Əsas səhifə | Xəbərlər | Müasir bank sistemi mövzusunda təlim
Aprelin 23-də  Karyera  mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "Amrahbank” ASC-nin “İnqilab” filialının direktoru, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin və Odlar Yurdu Universitetinin MBA proqramının müəllimi, “RSH Consulting Company” şirkətinin təsisçisi, “Bank sistemi və bank əməliyyatları testlərlə” kitabının müəllifi, beynəlxalq təlimçi Ramin Bayramov universitetimizdə təhsil alan bakalavr, magistr və doktorantlar üçün  Azərbaycan Respublikasının Bank sistemi  mövzusunda təlim keçdi.
Təlimi  Karyera  mərkəzinin müdiri Zahid Bünyadov açaraq, qonaqları salamladı və təlimin əhəmiyyətindən bəhs edərək  belə təlimlərin tələbələrimiz üçün  vacib olduğunu bildirdi.
Çıxış üçün söz alan Ramin Bayramov təlim zamanı bank sisteminin-Azərbaycan maliyyə sisteminin mühüm elementi olduğunu vurğuladı. Yeni yaradılan Maliyyə Bazarlarına  Nəzarət Palatasının məqsədi,  Azərbaycan Respublikasının bank sistemindəki dəyişikliklər, Kredit təşkilatlarının fəaliyyəti haqqında statistik hesabatları və digər maliyyə xidmətləri göstərən qurumlar haqqında məlumat verdi.

23 апреля при организационной поддержке Центра карьеры директор филиала «Ингилаб» ОАО «АмрахБанк», преподаватель программы МВА в Азербайджанском государственном экономическом университете и университете Одлар Юрду, учредитель компании “RSH Consulting Company”, автор книги «Банковская система и банковские операции по тестам», мастер-тренер международной категории Рамин Байрамов для студентов, магистрантов и докторантов университета провел тренинг на тему банковской системы Азербайджанской Республики.
Перед началом тренинга директор Центра карьеры Захид Буниядов, поприветствовав гостей, подчеркнул значимость проведения такого рода мероприятий.
Далее слово было предоставлено Рамину Байрамову. Рамин Байрамов отметил, что банковская система является важным элементом в финансовой системе Азербайджана. Он рассказал о целях палаты по контролю над финансовыми рынками, об изменениях в банковской системе Азербайджанской Республики. Представил статистические отчеты о деятельности кредитных организаций и других организаций, которые оказывают финансовые услуги.