Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində müəllimlərin əmək haqları artırıldı
Sumqayıt Dövlət Universitetində müəllimlərin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində daha bir uğurlu addım atıldı. Universitet müəllimlərinin əməkhaqları artırıldı.
Vətəndaşlara qayğı, onların maddi, mənəvi tələbatlarının ödənilməsi üçün zəruri şəraitin yaradılması istiqamətində aparılan işlər Azərbaycan dövlətinin prioritetlərindəndir. Möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən siyasi kursda sosial məsələlərin həlli, vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi hər zaman diqqət mərkəzindədir.
Sumqayıt Dövlət Universitetində də Azərbaycan dövlətinin siyasi kursunu rəhbər tutaraq müəllimlərin maddi rifah halının yaxşılaşdırılması və sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsi məqsədilə Elmi Şuranın 23.01.2019-cu il tarixli iclasında müəllim heyətinin elmi-pedaqoji fəaliyyətinin qiymətləndirilməsinə əsaslanan əməkhaqqı sisteminin təkmilləşdirilməsi haqqında qərar qəbul edildi və universitet rektorunun R-09 saylı, 24.01.2019-cu il tarixli əmri ilə müəllim heyətinin əməkhaqları artırıldı.
Yeni qərara əsasən fevralın 1-dən etibarən aylıq əməkhaqqı artımı 284 nəfər müəllim heyətinə şamil olundu. Bu da müəllimlərin əməyini stimullaşdırır və fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsinə motivasiya yaradır. Bu cür addımlar gələcəkdə də davam etdiriləcək.

Главная страница | Новости | В Сумгаитском государственном университете повышена зарплата преподавателей
Yerləşdirilmə tarixi : 24 Январь 2019 13:35
В Сумгаитском государственном университете повышена зарплата преподавателей
В СГУ предпринят ещё один шаг в направлении усиления социальной защиты преподавателей - повышена их зарплата.
Одним из приоритетных направлений политики азербайджанского государства является забота о гражданах, улучшение их жизненных условий. Президент Азербайджана Ильхам Алиев уделяет большое внимание решению социальных проблем и социальной защите населения.
Руководствуясь курсом правительства Азербайджана, с целью повышения материального благосостояние сотрудников на заседании Ученого совета от 23.01.2019 года в СГУ принято решение об усовершенствовании системы заработной платы с опорой на оценку научной и педагогической деятельности преподавательского состава.
Приказом ректора университета № R-09 от 24.01.2019 была увеличена зарплата преподавателей.
Согласно приказу, с 1 февраля 2019-го года 284 преподавателя будут получать повышенную заработную плату. Это будет стимулировать работу преподавателей, и мотивировать их к развитию деятельности. Работа по улучшению благосостояния сотрудников будет продолжена и в будущем.