Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində müəllimlərin əmək haqları artırıldı
Sumqayıt Dövlət Universitetində müəllimlərin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində daha bir uğurlu addım atıldı. Universitet müəllimlərinin əməkhaqları artırıldı.
Vətəndaşlara qayğı, onların maddi, mənəvi tələbatlarının ödənilməsi üçün zəruri şəraitin yaradılması istiqamətində aparılan işlər Azərbaycan dövlətinin prioritetlərindəndir. Möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən siyasi kursda sosial məsələlərin həlli, vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi hər zaman diqqət mərkəzindədir.
Sumqayıt Dövlət Universitetində də Azərbaycan dövlətinin siyasi kursunu rəhbər tutaraq müəllimlərin maddi rifah halının yaxşılaşdırılması və sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsi məqsədilə Elmi Şuranın 23.01.2019-cu il tarixli iclasında müəllim heyətinin elmi-pedaqoji fəaliyyətinin qiymətləndirilməsinə əsaslanan əməkhaqqı sisteminin təkmilləşdirilməsi haqqında qərar qəbul edildi və universitet rektorunun R-09 saylı, 24.01.2019-cu il tarixli əmri ilə müəllim heyətinin əməkhaqları artırıldı.
Yeni qərara əsasən fevralın 1-dən etibarən aylıq əməkhaqqı artımı 284 nəfər müəllim heyətinə şamil olundu. Bu da müəllimlərin əməyini stimullaşdırır və fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsinə motivasiya yaradır. Bu cür addımlar gələcəkdə də davam etdiriləcək.

Home | News | SALARIES OF LECTURERS INCREASED AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
Salaries of lecturers increased at Sumgayit State University for the purpose of reinforcing social defense of teachers.
Care to citizens, the works executed for responding to citizens' changing needs are among priorities of Azerbaijani government. Solution of social problems, strengthening social defense of citizens is always in the center of attention in political course carried out by President Ilham Aliyev.
The Order adopted at Sumgayit State University in the meeting of Scientific Board dated 23.01.2019, guided by political course of Azerbaijan Republic on upgrading salary system based on appreciation of scientific-pedagogical activity of lecturers. The salaries of lecturers raised by the Order issued by rector of University № R-09 dated 24.01.2019.
According to the Order, salary increase includes 284 lecturers from February 1. This rise stimulates teachers and motivates for advancing their scientific activity. Such works will keep on in future.