Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
Mayın 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə  Krediti ilə  bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi.
Açılış nitqi ilə Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov çıxış edərək dövlətin təhsilə qayğısından, bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən ətraflı bəhs etdi, təhsil kreditlərinin verilməsi ilə bağlı tələbələrlə görüşlər təşkil etməyin vacibliyini vurğuladı.
Daha sonra fakültənin Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Sabir Ələkbərov Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı ətraflı danışdı. Bildirdi ki, Təhsil Tələbə Kredit Fondunun təsis olunması ölkəmizdə təhsilə dövlət qayğısının ən bariz nümunələrindən biridir. Fond Prezident cənab İlham Əliyevin 17 iyun 2021-ci il tarixli Fərmanı ilə təsis olunub. Tələbələr üçün yeni imkanlar təklif edən fond ali təhsilə əlçatanlığın təmin edilməsi və təhsildə bərabər imkanların yaradılması kimi mühüm missiyalara xidmət edir.
Universitetin Təhsil Tələbə Krediti üzrə məsul şəxsi, Tədris Metodik Mərkəzin Tədris bölməsinin müdiri  Sabir Behbudov çıxış edərək  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən Təhsil Nazirliyinin tabeliyində yaradılmış TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, Fonda müraciət qaydaları,təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə və universitet üzrə 2021/22-ci tədris ili üçün I və II semestrlər üzrə e.ttkf.edu.az portalından qeydiyyatdan keçən tələbələr haqqında geniş məlumat verdi.

Главная страница | Новости | На факультете химии и биологии СГУ прошло мероприятие по образовательному студенческому кредиту
На факультете химии и биологии СГУ прошло мероприятие по образовательному студенческому кредиту
12 мая на факультете химии и биологии Сумгаитского государственного университета состоялось мероприятие в связи со студенческим образовательным кредитом.
Декан факультета доц. Махал Мурадов рассказал о различных проектах, реализуемых в области образования и подчеркнул важность организации таких встреч со студентами с целью информирования их о правилах предоставления образовательных кредитов.
Зам.декана факультета Сабир Алекперов подробно рассказал о студенческом кредите. Он отметил, что создание Образовательного студенческого кредитного фонда является ярким примером государственной заботы об образовании в нашей стране. Фонд был создан указом Президента Ильхама Алиева от 17 июня 2021 года. Предлагая новые возможности для студентов, фонд выполняет важные миссии, такие как обеспечение доступа к высшему образованию и создание равных возможностей в образовании.
Руководитель отдела образования Учебно-методического центра Сабир Бейбутов, как ответственное лицо по студенческим образовательным кредитам по университету, рассказал о деятельности СОКФ, созданного при Министерстве образования соответствующим Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева. Также он проинформировал о правилах подачи заявок в Фонд и рассказал о студентах, зарегистрированных на портале e.ttkf.edu.az за I и II семестры на 2021/2022 учебный год.