Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız beynəlxalq elmi-praktik seminarda onlayn iştirak etdilər
Koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasının Azərbaycan ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə təxirəsalınmaz tədbirlər davam etdirilir. Koronavirusla bağlı zəruri tədbirlərin görülməsi ilə əlaqədar Sumqayıt Dövlət Universitetində elmi və tədrisdəki təcrübələrin bölüşülməsi, xarici mübadilələrin həyata keçirilməsi onlayn şəkildə təşkil edilir. Martın 26-27-də Belarusiya Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Belarusiya Baranoviç Dövlət Universitetində təşkil edilən XI Beynəlxalq elmi-praktik seminarda Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova və Beynəlxlaq əməkdaşlıq və xarici tələbələr şöbəsinin müdiri tarix üzrə fəlsəfə doktoru Samirə Məmmədova onlayn iştirak etdilər. Seminarın mövzusu “Məktəbəqədər təhsil: təcrübə, problem, perspektivlər” adlanır.
Qeyd etmək lazımdır ki, seminarda iştirak üçün müəlliflər yanvar ayında “Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində dərsliklərin və metodik işlərin idarə edilməsi” mövzusunda məqalə ilə müraciət edib, əyani iştirak üçün ərizə formasını doldurublar. Məlum koronavirus (COVİD - 19) virusunun dünyada yayılmasının qarşısının alınması üçün əyani iştirak məsafədən iştirakla əvəz olunduğundan əməkdaşlarımız beynəlxalq tədbirdə onlayn formada iştirak etməli oldular. Seminarın materialları dərc edilən jurnal pdf formatında müəllimlərin elektron ünvanlarına göndərilib.

Home | News | OUR REPRESENTATIVES PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL SEMINAR ONLINE
OUR REPRESENTATIVES PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL SEMINAR ONLINE
Urgent measures are being taken to prevent the threat of coronavirus (COVID-19) infection in Azerbaijan. In connection with taking the necessary measures against coronavirus, education, sharing of scientific experience and implementation of foreign exchanges are organized online at Sumgayit State University. On March 26-27, Assoc.prof. Aytekin Mammadova, head of the Department of Pedagogy and psychology, and PhD in history Samira Mammadova, head of the Department of International Cooperation and International Students, participated online in the 11th international scientific-practical seminar organized by the support of Ministry of Education of Belarus at Baranovichi State University. The topic of the seminar was "Preschool education: experience, problems, prospects."
It is noteworthy that in January, the authors applied for participation in the seminar with an article on "Management of textbooks and methodical work in preschool education institutions" and filled out an application form for full-time participation. In order to prevent the spread of the known Coronavirus (COVID - 19) virus in the world, our staff had to participate in the international event online, as visual participation was replaced by remote participation. The materials of the seminar were sent to the e-mail addresses of teachers in the published journal in pdf format.