Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız beynəlxalq elmi-praktik seminarda onlayn iştirak etdilər
Koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasının Azərbaycan ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə təxirəsalınmaz tədbirlər davam etdirilir. Koronavirusla bağlı zəruri tədbirlərin görülməsi ilə əlaqədar Sumqayıt Dövlət Universitetində elmi və tədrisdəki təcrübələrin bölüşülməsi, xarici mübadilələrin həyata keçirilməsi onlayn şəkildə təşkil edilir. Martın 26-27-də Belarusiya Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Belarusiya Baranoviç Dövlət Universitetində təşkil edilən XI Beynəlxalq elmi-praktik seminarda Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova və Beynəlxlaq əməkdaşlıq və xarici tələbələr şöbəsinin müdiri tarix üzrə fəlsəfə doktoru Samirə Məmmədova onlayn iştirak etdilər. Seminarın mövzusu “Məktəbəqədər təhsil: təcrübə, problem, perspektivlər” adlanır.
Qeyd etmək lazımdır ki, seminarda iştirak üçün müəlliflər yanvar ayında “Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində dərsliklərin və metodik işlərin idarə edilməsi” mövzusunda məqalə ilə müraciət edib, əyani iştirak üçün ərizə formasını doldurublar. Məlum koronavirus (COVİD - 19) virusunun dünyada yayılmasının qarşısının alınması üçün əyani iştirak məsafədən iştirakla əvəz olunduğundan əməkdaşlarımız beynəlxalq tədbirdə onlayn formada iştirak etməli oldular. Seminarın materialları dərc edilən jurnal pdf formatında müəllimlərin elektron ünvanlarına göndərilib.

Наши сотрудники приняли онлайн-участие в международном научно-практическом семинаре
В Азербайджане продолжают приниматься необходимые меры с целью предотвращения угрозы распространения коронавирусной инфекции (COVID-19). В связи с этим в СГУ в режиме онлайн организуются обучение, обмен научным опытом, а также реализация международных проектов и встреч. 26-27 марта заведующая кафедрой педагогики и психологии доц. Айтекин Мамедова и руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов СГУ, д.ф.и. Самира Мамедова приняли участие в 11-м Международном научно-практическом семинаре, организованном Барановичским государственным университетом при поддержке Министерства образования Республики Беларусь. Тема семинара: «Дошкольное образование: опыт, проблемы, перспективы».
Следует отметить, что в январе этого года авторы подали заявки на очное участие в семинаре со статьей «Управление учебниками и методической работой в дошкольном образовании». Однако в связи с введением карантина наши сотрудники приняли участие в международном мероприятии в онлайн - режиме. Журнал, с опубликованными материалами семинара, был отправлен на электронный адрес наших преподавателей- участников.