AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI ELM VƏ TƏHSİL NAZİRLİYİ
Sizi 13-14 aprel 2023-cü il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Azərbaycanda dövlət müstəqilliyinin bərpası və ölkənin siyasi, sosial-iqtisadi, mədəni inkişafı” mövzusunda keçiriləcək Beynəlxalq elmi konfransda iştirak etməyə dəvət edirik.
1. SSRİ-nin süqutu və Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpası
2. Müstəqil Azərbaycan Respublikasının daxili siyasəti
3. Müstəqil Azərbaycan Respublikasının xarici siyasəti
4. Elm. Təhsil. Mədəniyyət
Konfransın işçi dilləri: Azərbaycan, türk, rus, ingilis.
| Kağızın   ölçüsü | – A4 |
| Boş   sahə  | – hər tərəfdən 2   sm |
| Şrift | – Times    New  Roman |
| Şrift ölçüsü  | – 12   pt |
| Sətirarası interval | – 1,15   sm |
| Abzas | – 1,25   sm |
| Məqalənin   adı | –   ortadan, böyük hərflərlə, qalın şriftlə |
| Müəllifin   adı, soyadı, atasının adı | –   ortadan, qalın şriflə |
| İş yeri,   şəhər, ölkə   | –   ortadan, kursivlə |
| E-poçt ünvanı  | –   ortadan, kursivlə |
| Açar   sözlər (5–7 söz) Xülasə (60–80 söz) | –   Azərbaycan, ingilis, türk və  rus dillərində –   məqalənin yazıldığı dildən başqa iki dildə |
| Həcmi | – 5 səhifəyə qədər |
| Ədəbiyyata istinadlar Ədəbiyyat siyahısı | – kvadrat mötərizədə –əlifba sırası ilə |
Konfransın materialları Plagiat.pl şirkətinə məxsus StrikePlagiarism.com antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU.Konfrans materialları” toplusunda dərc olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az, https://www.sdu.edu.az saytlarında və eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir (beynəlxalq seriya nömrələri: İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line).
Materiallar 28 mart 2023‑cü il tarixinədək shirxan.selimov63@gmail.com elektron poçtuna və ya əyani olaraq elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada aşağıdakı ünvanda qəbul olunur: AZ5008. Sumqayıt şəh., 43-cü məhəllə, Bakı küçəsi 1, Sumqayıt Dövlət Universiteti (I tədris korpusu), Tarix və coğrafiya fakültəsi, Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrası (otaq 248).
Təşkilat komitəsi tezislərin və məqalələrin konfransın proqramına daxil edilməsi hüququnu özündə saxlayır.

Yerləşdirilmə tarixi : 01 February 2023 15:12
We invite you to participate in the International Scientific Conference on “Restoration of the state independence of Azerbaijan: political, socio-economic, cultural development of the country”, dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, which will be held at Sumgait State University on April 13-14, 2023.
Conference sections:
1. The collapse of the USSR and the restoration of the state independence of the Republic of Azerbaijan:
2. Internal policy of the independent Republic of Azerbaijan
3. Foreign policy of the independent Republic of Azerbaijan
4. Science. Education. Culture
Working languages ​​of the conference: Azerbaijani, Turkish, Russian, English.
Paper size
Page margin
– 2 cm on each side
– Times New Roman
Line spacing
– 1.15 cm
Paragraph
– 1.25 cm
The title of the article
– in the middle, in capital letters, in bold
Author's name, middle name,
& last name
-   in the middle, in capital letters, in bold
Workplace, city, country
– in the middle, in italics
Email address
– in Azerbaijani, Turkish, English and Russian languages
Summary (60–80 words)
– in two languages other than the language in which the article was written
– up to 5 pages
– in square brackets
A list of literature
– in alphabetical order
Conference materials after checking in the StrikePlagiarism.com system, owned by the company Plagiat.pl, will be published in the collection "SSU. Conference proceedings", on the websites https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az and placed in the information database eLibrary.ru (International serial numbers ISSN 2708-955X print, ISSN 2709-6033 on-line).
Materials are accepted until March 28, 2023 by e-mail shirxan.selimov63@gmail.com or in electronic media and in printed form at the following address: AZ5008, Sumgait city, 43rd block, Baku city 1, Sumgait State University (I educational building), department of the History of the Peoples of Azerbaijan and Eastern Europe (room 248).
The Organizing Committee reserves the right to include abstracts and articles in the conference program.