Yerləşdirilmə tarixi : 27 Oktyabr 2018 16:35
Milli Aerokosmik Agentliyinin (MAKA) sabiq doktorantı Amidə Cəbrayıl qızı Əliyevanın “3337.01 – İnformasiya-ölçmə və idarəetmə sistemləri (sahələr üzrə)” ixtisasında texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Atmosferin antropogen çirklənməsinin tədqiqi üçün yüksəkdəqiqlikli yerüstü, bort və kosmik ölçmə metodlarının işlənilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi
Rəsmi opponentlər:
1. Məhəmməd Aydın oğlu Əhmədov – Sumqayıt Dövlət Universitetinin İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma kafedrasının professoru, texnika üzrə elmləri doktoru.
2. Bayram Qənimət oğlu İbrahimov – Azərbaycan Texniki Universitetinin Çoxkanallı telekommunikasiya sistemləri kafedrasının professoru, texnika üzrə elmlər doktoru.

Yerləşdirilmə tarixi : 27 Октябрь 2018 16:35
Защита диссертационной работы докторанта Национального аэрокосмического агентства (МАКА) Амиды Джебраил гызы Алиевой на соискание ученой степени доктора философии по технике на тему «Разработка высокоточных наземных, бортовых и космических методов измерения для исследования антропогенного загрязнения атмосферы» по специальности 3337.01 –Информационно-измерительные системы и системы измерения (по отраслям).
Официальные оппоненты:
1. Ахмедов Магомед Айдын оглу –д.т.н., профессор кафедры информационных технологий и программирования Сумгаитского государственного университета.
2. Ибрагимов Байрам Ганимет оглу –д.т.н., профессор кафедры систем многоканальной телекоммуникации Азербайджанского технического университета.
Ведущее предприятие:
Кафедра компьютерной инженерии Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности.