Yerləşdirilmə tarixi : 07 Dekabr 2018 12:29
Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları Mərkəzi tərəfindən müəllimlərin işə qəbulu prosesi ilə əlaqədar seminar keçiriləcək
Dekabrın 21-də saat 12:00-da Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları Mərkəzi tərəfindən Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasında maarifləndirmə məqsədilə dövlət ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu prosesi ilə bağlı seminar həyata keçiriləcək. Seminarın keçirilməsində məqsəd ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu qaydaları, müsabiqənin mərhələləri barədə ətraflı məlumat vermək, ali təhsil müəssisəsinin buraxılış kursunda pedaqoji profilli ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələri sözügedən müsabiqədə iştiraka təşviq etməkdir. Seminar zamanı tələbələrə İnsan Resursları Mərkəzinin fəaliyyəti dövrünü əks etdirən bukletlər paylanılacaq, təqdimat nümayiş etdiriləcək və tələbələrin sualları cavablandırılacaqdır.
Həmçinin müəllimlərin işə qəbulu ilə əlaqədar qanunvericiliklə bağlı məlumat veriləcək və müəllimlərin sosial rifahının yüksəldilməsi istiqamətində görülən tədbirlərin əhəmiyyəti qeyd olunacaqdır.

Центром человеческих ресурсов Министерства образования будет проведен семинар по процессу приема на работу учителей
21 декабря в 1200 часов в основном корпусе Сумгаитского государственного университета Центром человеческих ресурсов Министерства образования будет проведен просветительский семинар по процессу приема на работу учителей. Целью семинара является ознакомление сотрудников СГУ с правилами приема на работу учителей общеобразовательных школ, этапами проведения этого процесса, а также стимулирование студентов – выпускников по педагогическому профилю к участию в конкурсе по приему на работу. Во время семинара студентам будут розданы буклеты, состоятся презентации и прозвучат ответы на вопросы студентов.
Также студентам будет представлена информация по законодательству, действующему при приеме на работу учителей, а также мерах по повышению их благосостояния.