Əziz oxucular! Milli Kitabxananın inkişafına töhfə vermək təşəbbüsü ilə sorğu keçirilir
“İntellekt” Sərhədsiz Maarifçi Gənclər İctimai Birliyi Milli Kitabxana oxucularının kitabxanada üzləşmiş olduğu mövcud problemləri minumuma endirmək və Milli Kitabxananın inkişafına töhfə vermək təşəbbüsü ilə sorğu keçirir.
Keçirilən sorğu nəticələri yekunlaşdıqdan sonra ilkin olaraq kitabxana rəhbərliyinə ünvanlanacaqdır. Əziz oxucular, əgər kitabxanada yaradılması və ya inkişafı üçün maraqlı olduğunuz hər hansı bir fikriniz, təklifiniz, ideyanız varsa, yaxud hər hansı bir problemin həllində maraqlısınızsa, bu sorğuya qatılaraq, onun obyektiv keçirilməsinə öz töhfənizi verə bilərsiniz.
Hər fikir Milli Kitabxananın inkişafı baxımından çox dəyərlidir!
Məlumat üçün bildirək ki, “İntellekt” Sərhədsiz Maarifçi Gənclər İctimai Birliyi 2006-ci ildə Ədliyyə Nazirliyinin Hüquqi Şəxslərin Dövlət Qeydiyyatı İdarəsi tərəfindən dövlət qeydiyyatına (qeydiyyat tarixi: 26.05.2006, № 1106-Q11-2127) alınmışdır və əsas məqsədi cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrinin, xüsusilə də gənclərin geniş maarifləndirilməsi məqsədilə onlara informasiya, maddi və mənəvi dəstək göstərmək, onların inkişafı üçün şərait yaratmaq və eləcə də onların potensialından cəmiyyətin elmi, mədəni və sosial həyatında səmərəli istifadəsini təşkil etməkdir. Təşkilat yarandığı gündən etibarən müxtəlif sosial və idman layihələrinin həyata keçirilməsinə müvəffəq olmuşdur.

Yerləşdirilmə tarixi : 22 Ноябрь 2019 11:17
Читателями Молодёжного общественного объединения образования без границ «Интеллект» Национальной библиотеки был инициирован опрос с целью улучшения её работы.
После анализа ответов опроса его результаты сначала будут представлены руководству библиотеки. Уважаемые читатели, если у вас есть идея, или предложение, и вы заинтересованы в развитии и улучшении работы библиотеки, то можете принять участие в опросе. Каждое предложение или идея будут очень ценны для улучшения работы Национальной библиотеки.
Следует отметить, что Молодежное общественное объединение образования без границ «Интеллект» было зарегистрировано Управлением государственной регистрации юридических лиц Министерства юстиции в 2006-ом году (№1106 Q 11-2127 от 26.05.2006 г.). Основной целью общества является информационная, просветительская и материальная поддержка представителей различных слоёв общества, особенно, молодёжи и создание условий для их развития.
Со дня создания общества, оно успешно участвовало в осуществлении различных социальных и спортивных проектов.