Əsas səhifə | Elanlar | İİB-Fransa (İslam İnkişaf Bankı və Campus France Agentliyi) təqaüdlərinin alınması üçün müraciətlər açıq elan olunur
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Mart 2021 12:53
İİB-Fransa (İslam İnkişaf Bankı və Campus France Agentliyi) təqaüdlərinin alınması üçün müraciətlər açıq elan olunur
İİB-Fransa (İslam İnkişaf Bankı və Campus France Agentliyi) təqaüdlərinin alınması üçün müraciətlər açıq elan olunur.
Avropa və Xarici İşlər Nazirliyi və İslam İnkişaf Bankı, Campus France-ın idarəçiliyi ilə 42 müxtəlif ölkənin Fransada ali təhsil almaq istəyən tələbələri üçün il ərzində 200 yerlik mükəmməl akademik nəticələr əsasında təqaüd proqramı irəli sürür.
İİB-Fransa təqaüd proqramının əsas məqsədi, İİB-nın üzv ölkələrinin (Azərbaycan üzvdür) akademik səviyyələri mükəmməl olan yerli tələbələrininin Fransada ali təhsillərini davam etdirmələrini təmin etməkdir.
- Bakalavr dərəcəsi üçün təklif olunan təhsil sahələri :
Həyat və tibb elmləri, Ekologiya elmləri, Təhsil, Mühəndislik, Kənd təsərrüfatı, İnformatika və informasiya texnologiyaları, Fundamental elmlər, iqtisadiyyat, maliyyə və bank, Sosial elmlər.
- Magistratura dərəcəsi üçün təklif olunan təhsil sahələri :
Kənd təsərrüfatının davamlı inkişafı, Təhsil, Davamlı inkişafda təhsil, İqlim dəyişkənliyi, Enerji, Davamlı inkişafda olan şəhərlər, İqtisadi, sosial və ekoloji məsuliyyətli artım, Tullantıların idarə olunması, Demoqrafik artım, Ekoloji/yaşıl kimya, Biomüxtəliflik, Plastika və mikroplastikalara görə çirklənmə, Su və gigiyena, Sağlamlıq, İnkişaf üçün İKT, İnfrastrukturların innovasiya və inkişafı, İqtisadiyyat, maliyyə və islam bankı, İnkişafla bağlı sosial elmlər.
İİB-Fransa təqaüdünün üzərinə düşən öhdəliklər :
- Fransa dövlət təqaüdçüsü statusu: viza rüsumunun ödənişsiz olması, Tədqiqat və İnnovasiyalar üzrə Ali Təhsil Nazirliyinin idarəçiliyi altında olan müəssisələrdə qeydiyyat ödənişlərindən azad olunma, yaşayış yeri tapmaqda yardım, tibbi sığorta, mədəni məşğuliyyət və s.
- Ekonom klass təyyarə bileti
- 700€ aylıq təqaüd (www.isdb.org saytından təqaüd şərtlərinə baxmaq – bəzi hallarda təqaüd qazanan tərəfindən bu təqaüd ödənişinin qaytarılacağı halı olduğu üçün diqqətlə yoxlayın)
Müraciət qaydaları :
- Şəkilli CV (1 səhifə)
- Təqaüd qazanmaq üçün motivasiyanızı izah edən niyyət məktubu (1 səhifə)
- Tələbənin Fransada müraciət etdiyi ixtisasların tam siyahısı
- Fransız dilində təhsil üçün beynəlxalq fransız dili sertifikatı (DELF və ya TCF B2, minimu B1) və/və ya ingilis dilində təhsil üçün ingilis dili sertifikatı (IELTS, TOEFL, B2)
Müraciət üçün son tarix: 31 mart 2021-ci il
Müraciət etmək istəyənlər sənədlərini clemence.phelippeau@diplomatie.gouv.fr elektron poçt ünvanına göndərməlidir.

Главная страница | Объявления | Объявляется приём обращений на получение стипендий ИБР –Франция (Исламский банк развития и Агентство Campus France)
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Март 2021 12:53
Объявляется приём обращений на получение стипендий ИБР –Франция (Исламский банк развития и Агентство Campus France)
Европа, Министерство иностранных дел и Исламский банк развития под управлением Campus France выдвигают стипендиальную программу для студентов 42 различных стран, желающих получить образования во Франции, составляющую 200 мест в течение года на основе совершенных академических результатов.
Основной целью стипендиальной программы ИБР - Франция является обеспечение возможности для продолжения своего образования во Франции студентов с высоким академическим уровнем из стран, являющихся членами ИБР (Азербайджан –член ИБР).
-Области образования для бакалавров:
Жизнь и медицинские науки, экологические науки, образование, инженерия, сельское хозяйство, информатика и информационные технологии, фундаментальные науки, экономика, финансы и банк, социальные науки.
-Области образования для магистрантов:
Устойчивое развитие сельского хозяйства, образование, образование при устойчивом развитии, изменчивость климата, энергия, города с устойчивым развитием, рост экономической, социальной и экологической ответственности, управление отходами, демографический рост, экологическая/зелёная химия, биоразнообразие, загрязнения из-за пластика и микропластика, вода и гигиена, здоровье, ИКТ для развития, инновация и развитие инфраструктуры, экономика, финансы и исламский банк, социальные науки, связанные с развитием.
-Обязательства стипендии ИБР –Франция:
-Статус государственного стипендиата Франции: беспошлинная виза, освобождение от регистрационных выплат в учреждениях, находящихся под управлением Министерства высшего образования по исследованиям и инновациям, оказание помощи в поиске жилья, медицинское страхование, культурный досуг и т.д.
-Билет на самолет эконом- класса. -Месячная стипендия в размере 700 € (см.на сайте www.isdb.org условия стипендии, в некоторых случаях эти стипендия должна быть возвращена, будьте внимательны)
Условия обращения:
-SV с фотографией (1 страница)
-Письмо о намерениях, объясняющее мотивацию для получения стипендии (1 страница)
-Полный список специальностей, к которым обращается студент во Франции.
-Международный сертификат французского языка для получения образования на этом языке (DELF или же TCF B2, минимум B1) и/или сертификат английского языка для получения образования на английском (IELTS, TOEFL, B2).
Окончательная дата обращения: 31 марта 2021-го года.
Желающие должны отправить документы на электронный почтовый адрес: clemence.phelippeau@diplomatie.gouv.fr