Əsas səhifə | Elanlar | Sumqayıt Dövlət Universiteti üzrə “Ən yaxşı dərslik və dərs vəsaiti” müsabiqəsinin keçirilməsi haqqında ELAN
Sumqayıt Dövlət Universiteti üzrə “Ən yaxşı dərslik və dərs vəsaiti” müsabiqəsinin keçirilməsi haqqında ELAN
Müsabiqəyə son 5 il ərzində Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və ya Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi Şurası tərəfindən nəşrinə icazə (qrif) verilmiş vəsaitlər qəbul olunur.
20 sentyabr 2021-ci il tarixinə qədər: Vəsaitlər kafedra iclasının protokolundan çıxarışla fakültə metodik şurasına təqdim edilir;
01 oktyabr 2021-ci il tarixinə qədər: Fakültə metodik şurası seçdiyi ən yaxşı vəsaiti fakültə elmi şurasının qərarı ilə (protokoldan çıxarış və tələb olunan sənədlərlə birlikdə) Müsabiqə komissiyasına (komissiyanın məsul katibinə) təqdim edir;
15 oktyabr 2021-ci il tarixinə qədər: Müsabiqə komissiyası vəsaitlərin təqdimatını dinləyir, qərarı barədə SDU-nun Elmi şurası qarşısında vəsatət qaldırır.
Təqdim olunan sənədlər və baxılma qaydaları haqqında daha ətraflı: https://www.sdu.edu.az/userfiles/esasname.pdf
Sənədlərin qəbulu: SDU-nun əsas korpusu, otaq 209, daxili telefon 113
Müsabiqənin məsul katibi: dosent Qadir Mənsurov (mob.tel. (+994)505730618, e-mail: dr.ing.mansurov@mail.ru)

Объявление о проведении конкурса «Лучший учебник и учебное пособие» по Сумгаитскому государственному университету
На конкурс принимаются пособия, получившие право на опубликование (гриф) от Министерства образования Азербайджанской Республики или Ученого совета Сумгаитского государственного университета в течение 5-ти последних лет.
До 20 сентября 2021-го года пособия должны быть представлены на методический совет факультета вместе с выпиской из протокола заседания кафедры.
До 01 октября 2021-го года лучшие пособия, выбранные методическим советом факультета, должны быть представлены в Конкурсную комиссию (ответственному секретарю комиссии) вместе с решением Ученого совета (с выпиской из протокола и требуемыми документами).
До 15 октября 2021-го года Конкурсная комиссия заслушивает презентацию пособий и ходатайствует перед Ученым советом СГУ со своим решением.
Более подробно о представляемых документах и порядке их рассмотрения: https://www.sdu.edu.az/userfiles/esasname.pdf