Əsas səhifə | Elanlar | ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi elan edir
Sumqayıt Dövlət Universiteti Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycandakı Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” təlimlərinə qeydiyyatı açıq elan edir.
Belə ki, SDU Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşəbbüsü ilə universitetin pedaqoji heyətinin ingilis dili bacarıqlarının akademik səviyyədə istifadəsini inkişaf etdirmək məqsədilə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi 3 aylıq treyninqlərə start verəcəkdir.
15 sentyabr 2021-ci il tarixindən - 15 dekabr 2021-ci il tarixinədək keçirilməsi planlaşdırılan təlimin əsas məqsədi universitetin müəllim- pedaqoji heyətinin və təhsilin digər kateqoriyasına aid olan işçilərinin ingilis dili bacarıqlarının akademik səviyyəyə çatdırılması və eyni zamanda, universitetdə ingilis dilli işçi şəbəkəsinin yaradılmasına və universitetin beynəlxalq əlaqələrinin potensial imkanlarının inkişafına nail olmaqdır.
“Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” və “İngilis dilində akademik yazı” kursunun təlimçiləri ABŞ –ın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindən təqdim olunmuş dil daşıyıcıları olacaqdır. İştirakçıların davamiyyəti və verilmiş tapşırıqları yerinə yetirmələri tələb olunur.
Müvəffəqiyyət qazanan iştirakçılara təlimin sonunda sertifikatlar təqdim olunacaqdır.
3 ay müddətində keçirilməsi nəzərdə tutulan təlimlərdə orta ingilis dili səviyyəsinə malik işçi heyəti iştirak edə bilər.
Maraqlananlar aşağıda göstərilən linkdə qeydiyyatdan keçməlidir. https://forms.gle/vCCaFrZgAKKUxoom6

Объявление посольства США в Азербайджане
Сумгаитский государственный университет объявляет регистрацию на тренинги «Английский язык для академических целей», организованный совместно с посольством Соединенных Штатов Америки в Азербайджане.
По инициативе отдела международного сотрудничества и иностранных студентов СГУ посольство США в Азербайджане проводит трехмесячные тренинги с целью развития навыков использования английского языка преподавателями университета на академическом уровне.
Основная цель тренингов, запланированных на период с 15 сентября 2021 года по 15 декабря 2021 года, - повысить уровень владения английским языком преподавателей и других работников университета, увеличить число сотрудников владеющих английским языком для более эффективного использования потенциальных возможностей университета в сфере международных отношений.
Курсы «Английский язык для академических целей» и «Академическое письмо на английском языке» будут вести носители языка, предоставленные посольством США в Азербайджане. От участников требуется обязательное присутствие и точное выполнение всех заданий.
Участники, показавшие высокие результаты, по окончании обучения получат сертификаты.
Тренинги сроком на 3 месяца могут посещать сотрудники со средним уровнем владения английским языком.