Əsas səhifə | Elanlar | Sumqayıt Dövlət Universiteti üzrə “Ən yaxşı monoqrafiya” müsabiqəsinin keçirilməsi haqqında ELAN
Sumqayıt Dövlət Universiteti üzrə “Ən yaxşı monoqrafiya” müsabiqəsinin keçirilməsi haqqında ELAN
Müsabiqəyə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi Şurası tərəfindən nəşrinə icazə (qrif) verilmiş monoqrafiyalar (fərdi və ya kollektiv) qəbul olunur.
Müsabiqənin mərhələləri:
30 sentyabr 2022-ci il tarixinə qədər: Monoqrafiyalar kafedra iclasının protokolundan çıxarışla fakültə metodik şurasına təqdim edilir;
15 oktyabr 2022-ci il tarixinə qədər: Fakültə metodik şurası seçdiyi ən yaxşı monoqrafiyanı fakültə elmi şurasının qərarı ilə (protokoldan çıxarış və tələb olunan sənədlərlə birlikdə) Müsabiqə komissiyasına (komissiyanın məsul katibinə) təqdim edir (SDU‑nun əsas korpusu, otaq 209, daxili telefon 113);
01 noyabr 2022-ci il tarixinə qədər: Müsabiqə komissiyası monoqrafiyanın təqdimatını dinləyir, qərarı barədə SDU-nun Elmi şurası qarşısında vəsatət qaldırır.
Daha ətraflı: Əsasnamə
Müsabiqənin məsul katibi: dosent Qadir Mənsurov (mob.tel. (+994)505730618, e-mail: dr.ing.mansurov@mail.ru)

ОБЪЯВЛЕНИЕ o проведении в Сумгаитском государственном университете конкурса «Лучшая монография»
На конкурс принимаются монографии (индивидуальные или коллективные), одобренные к публикации Ученым советом Сумгаитского государственного университета.
Этапы конкурса:
До 30 сентября 2022 г.: Монографии представляются в Методический совет факультета с выпиской из протокола заседания кафедры.
До 15 октября 2022 г.: Методический совет факультета представляет в конкурсную комиссию (ответственному секретарю комиссии) монографии, которые решением Методического совета были признаны лучшими монографиями (главный корпус СГУ, ауд. 209, внутренний телефон 113).
До 1 ноября 2022 г.: Конкурсная комиссия заслушивает презентацию монографии и выносит свое решение, которое направляется в Ученый совет СГУ.