Sumqayıt Dövlət Universiteti və Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Riyaziyyatın nəzəri və tətbiqi problemləri” mövzusunda keçiriləcək II Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın keçirilmə tarixi: 25-26 aprel 2023-cü il
Konfransın keçirildiyi yer: Sumqayıt şəhəri
Konfransa aşağıdakı bölmələr üzrə məruzələr qəbul olunur:
1. Riyazi analizin nəzəri və tətbiqi məsələləri
2. Diferensial tənliklər, modelləşdirmə, optimallaşdırma və optimal idarəetmə məsələləri
3. İntellektual idarəetmə sistemlərinin modelləşdirilməsi
4. Riyaziyyat və informatikanın tədrisi metodikasının aktual məsələləri
İştirak forması: onlayn
Məruzəçi tərəfindən ödəniş tələb olunmur.
Konfrans materialları 10.04.2023-cı il tarixə qədər Azərbaycan, rus və ingilis dillərində fpm_ite_2020@mail.ru elektron ünvanına və ya elektron daşıyıcılarda aşağıdakı ünvanda qəbul olunur.
AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Bakı küçəsi 1, Sumqayıt Dövlət Universiteti (I tədris korpusu), Riyaziyyat fakültəsi (otaq 307).
Əlaqə telefonları: +994515777477
Məsul katib: dos. dos. V.H.Babacanova
Məqalə - Azərbaycan, rus və ingilis dillərində 4-5 tam səhifə həcmində.
Məqalənin mətni Microsoft Word mətn redaktəsi ilə yığılmalı (icazə.doc) və elektron daşıyıcıda təqdim edilməlidir.
Vərəqin ölçüsü – A4 formatda. Yerləşmə-kitab formasında. Hər tərəfdən 2,0 sm boş məsafə. Şifrə Times New Roman. Şifrənin ölçüləri – 12, adi.
Sətirlər arası interval – 1,15. Abzas – 1,25 sm. Yığılma - səhifənin eninə görə.
Məqalənin mətnində aşağıdakı məlumatların təqdim edilməsi zəruridir: UOT indeksi, məqalənin adı, müəlliflərin soyadı, inisialları, təşkilatın tam adı, annotasiya (3-5 cümlə) və açar sözlər (5-6 söz)

Yerləşdirilmə tarixi : 30 March 2023 14:58
The  II International scientific conference dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev on the topic "Theoretical and applied problems of Mathematics" will be held with the joint organization Sumgayit State University and the Institute of Mathematics and Mechanics.
Date of the conference: April 25-26, 2023
Conference venue: Sumgait city
Conference reports are accepted in the following sections:
1. Theoretical and applied issues of mathematical analysis
2. Differential equations, modeling, optimization and optimal control issues
3. Modeling of intelligent control systems
4. Current issues of mathematics and informatics teaching methodology
Participation form: online
No payment is required by the speaker.
Conference materials are accepted until 10.04.2023 in Azerbaijani, Russian and English to the e-mail address fpm_ite_2020@mail.ru for in electronic carriers at the following address.
AZ5008, Sumgait city, 43rd block, Baku street 1, Sumgait State University (I educational building), faculty of Mathematics (room 307).
Contact numbers: +994515777477
Responsible secretary: assoc. V.H. Babajanova
Article - 4-5 full pages in Azerbaijani, Russian and English languages.
The text of the article should be compiled with Microsoft Word text editing (permission.doc) and submitted in an electronic medium.
Sheet size – A4 format.Placement-  in book form. 2.0 cm clearance on each side. Password Times New Roman. Sizes of the password – 12, usual.
Line spacing – 1.15. Paragraph - 1.25 cm. Stacking - by page width.
It is necessary to provide the following information in the text of the article: UOT index, title of the article, authors" surnames, initials, full name of the organization, annotation (3-5 sentences) and keywords (5-6 words).