Sumqayıt Dövlət Universiteti və Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Riyaziyyatın nəzəri və tətbiqi problemləri” mövzusunda keçiriləcək II Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın keçirilmə tarixi: 25-26 aprel 2023-cü il
Konfransın keçirildiyi yer: Sumqayıt şəhəri
Konfransa aşağıdakı bölmələr üzrə məruzələr qəbul olunur:
1. Riyazi analizin nəzəri və tətbiqi məsələləri
2. Diferensial tənliklər, modelləşdirmə, optimallaşdırma və optimal idarəetmə məsələləri
3. İntellektual idarəetmə sistemlərinin modelləşdirilməsi
4. Riyaziyyat və informatikanın tədrisi metodikasının aktual məsələləri
İştirak forması: onlayn
Məruzəçi tərəfindən ödəniş tələb olunmur.
Konfrans materialları 10.04.2023-cı il tarixə qədər Azərbaycan, rus və ingilis dillərində fpm_ite_2020@mail.ru elektron ünvanına və ya elektron daşıyıcılarda aşağıdakı ünvanda qəbul olunur.
AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Bakı küçəsi 1, Sumqayıt Dövlət Universiteti (I tədris korpusu), Riyaziyyat fakültəsi (otaq 307).
Əlaqə telefonları: +994515777477
Məsul katib: dos. dos. V.H.Babacanova
Məqalə - Azərbaycan, rus və ingilis dillərində 4-5 tam səhifə həcmində.
Məqalənin mətni Microsoft Word mətn redaktəsi ilə yığılmalı (icazə.doc) və elektron daşıyıcıda təqdim edilməlidir.
Vərəqin ölçüsü – A4 formatda. Yerləşmə-kitab formasında. Hər tərəfdən 2,0 sm boş məsafə. Şifrə Times New Roman. Şifrənin ölçüləri – 12, adi.
Sətirlər arası interval – 1,15. Abzas – 1,25 sm. Yığılma - səhifənin eninə görə.
Məqalənin mətnində aşağıdakı məlumatların təqdim edilməsi zəruridir: UOT indeksi, məqalənin adı, müəlliflərin soyadı, inisialları, təşkilatın tam adı, annotasiya (3-5 cümlə) və açar sözlər (5-6 söz)

Yerləşdirilmə tarixi : 30 Март 2023 14:58
Сумгаитский государственный университет совместно с Институтом математики и механики организуют II Международную научную конференцию «Теоретические и прикладные проблемы математики», посвященную 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Дата проведения конференции: 25-26 апреля 2023 г.
Место проведения конференции: город Сумгаит
На конференцию принимаются тезисы по следующим темам:
1. Теоретические и прикладные проблемы математического анализа
2. Проблемы дифференциальных уравнений, моделирования, оптимизации и оптимального управления
3. Моделирование интеллектуальных систем управления
4. Актуальные вопросы методики преподавания математики и информатики.
Форма участия: онлайн
Взнос за участие в конференции не требуется.
Материалы конференции принимаются до 10.04.2023 г. на азербайджанском, русском или английском языках на электронный адрес fpm_ite_2020@mail.ru или на электронных носителях по следующему адресу:
AZ5008, г. Сумгаит, 43-й квартал, улица Баку 1, Сумгаитский государственный университет (I учебный корпус), факультет математики (аудитория 307).
Контактные телефоны: +994515777477
Ответственный секретарь: доц. Бабаджанова В.Х.
Объем: 4-5 полных страниц на азербайджанском, русском или английском языках.
Текст статьи должен быть составлен в текстовом редакторе Microsoft Word (разрешение.doc) и представлен на электронном носителе.
Размер листа – формат А4. Ориентация – книжная. Поля по 2,0 см с каждой стороны. Шрифт Times New Roman. Размер шрифта– 12, обычный.
Межстрочный интервал – 1,15. Абзац - 1,25 см. Выравнивание по ширине страницы.
В тексте статьи необходимо указать следующую информацию: индекс УОТ, название статьи, фамилию и инициалы автора, полное название организации, аннотацию (3-5 предложений), ключевые слова (5-6 слов).
Ссылки на литературу необходимо давать в квадратных скобках.
ЗАЯВКА НА УЧАСТИЕ
Фамилия, имя, отчество
Ученая степень, звание (студент, аспирант):
Полное название, сокращенное название и адрес организации (указывается для каждого соавтора доклада)