Sumqayıt Dövlət Universiteti “Heydər Əliyev İli”nə həsr olunmuş
Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd SDU-da təhsil alan tələbə-magistrantların təqdimat və nitq bacarıqlarını inkişaf etdirmək, Ulu Öndər Heydər Əliyevin gənclər siyasətində aparılan genişmiqyaslı islahatların təbliğini təşkil etməkdir.
Müsabiqə SDU-nun Heydər Əliyev Mərkəzi və Tələbə təşkilatları tərəfindən həyata keçirilir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində hazırlanmış təqdimatları elektron şəkildə 11.05.2023-cü il tarixindən gec olmayaraq sdutelebehik@gmail.com elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər.
Qaliblərin müəyyən edilməsi Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun müvafiq Əmri ilə yaradılan Ekspert Qrupu tərəfindən həyata keçirilir.
Qaliblər müəyyən edilərkən təqdim edilmiş təqdimatların daha dolğun olması, dərin məna kəsb etməsi və obrazlı şəkildə ifadə edilməsinə xüsusi diqqət yetiriləcəkdir.
Müsabiqə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin maliyyə vəsaiti hesabına həyata keçirilir.
Müsabiqədə I, II və III yerləri tutan tələbələr Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fəxri fərmanı və pul mükafatı ilə təltif olunacaqlar.

competition ofstudents and master"s students
The main purpose of the competition is to develop the presentation and speech skills of students-masterʾs students  studying at SSU, and to organize the promotion of the large-scale reforms carried out in the youth policy of the Great Leader Heydar Aliyev.
The competition is carried out by the Heydar Aliyev Center and Student organizations of SSU.
Those who wish to participate in the competition can send their presentations in Azerbaijani to the e-mail address sdutelebehik@gmail.com no later than 11.05.2023.
The determination of the winners is carried out by the Expert Group established by the relevant Order of the rector of Sumgayit State University.
When identifying the winners, special attention will be paid to the fact that the submitted presentations are more complete, meaningful and expressive.
The competition is carried out at the expense of the Student Trade  Union Committee of Sumgayit State University.
The students who took the first, second and third places in the competition will be awarded with the Honorary diploma of  Sumgayit State University and a cash prize.