Sumqayıt Dövlət Universiteti “Heydər Əliyev İli”nə həsr olunmuş
Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd SDU-da təhsil alan tələbə-magistrantların təqdimat və nitq bacarıqlarını inkişaf etdirmək, Ulu Öndər Heydər Əliyevin gənclər siyasətində aparılan genişmiqyaslı islahatların təbliğini təşkil etməkdir.
Müsabiqə SDU-nun Heydər Əliyev Mərkəzi və Tələbə təşkilatları tərəfindən həyata keçirilir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində hazırlanmış təqdimatları elektron şəkildə 11.05.2023-cü il tarixindən gec olmayaraq sdutelebehik@gmail.com elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər.
Qaliblərin müəyyən edilməsi Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun müvafiq Əmri ilə yaradılan Ekspert Qrupu tərəfindən həyata keçirilir.
Qaliblər müəyyən edilərkən təqdim edilmiş təqdimatların daha dolğun olması, dərin məna kəsb etməsi və obrazlı şəkildə ifadə edilməsinə xüsusi diqqət yetiriləcəkdir.
Müsabiqə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin maliyyə vəsaiti hesabına həyata keçirilir.
Müsabiqədə I, II və III yerləri tutan tələbələr Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fəxri fərmanı və pul mükafatı ilə təltif olunacaqlar.

Сумгаитский государственный университет объявляет конкурс
Основной целью конкурса является развитие речевых навыков студентов-магистров, обучающихся в СГУ, а также их ознакомление с широкомасштабными реформами, проведенными в рамках молодежной политики Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Конкурс проводится Центром Гейдара Алиева и студенческими организациями СГУ.
Желающие принять участие в конкурсе могут прислать свои презентации на азербайджанском языке на электронный адрес sdutelebehik@gmail.com не позднее 11.05.2023.
Победителей определит Экспертная группа, созданная соответствующим приказом ректора Сумгаитского государственного университета.
При определении победителей особое внимание будет уделено тому, чтобы представленные презентации были более полными, содержательными и образными.
Конкурс проводится за счет Студенческого профсоюзного комитета Сумгаитского государственного университета.
Студенты, занявшие первое, второе и третье места в конкурсе, будут награждены Почетной грамотой Сумгаитского государственного университета и денежной премией.