Əsas səhifə | Elanlar | Sumqayıt Dövlət Universiteti ştatda olan vəzifəni tutmaq üçün müsabiqə elan edir
Yerləşdirilmə tarixi : 19 İyul 2024 11:46
Sumqayıt Dövlət Universiteti ştatda olan vəzifəni tutmaq üçün müsabiqə elan edir
Vəzifə haqqında məlumat
Vakansiyanın adı:​
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı
Müəssisə: Sumqayıt Dövlət Universiteti
Ştat: 1
Ünvan: Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə
Müqavilənin növü: Müddətli
Əmək haqqı​: Müsahibə əsasında
İş rejimi: Əmək cədvəlinə uyğun
İş stajı: 5 il (elmi-pedaqoji təcrübəyə malik)
Sığorta: Tibbi
Dekan vəzifəsinə fakültədə olan kafedralardan birinin profilinə uyğun peşə-ixtisas hazırlığına, elmi ad və elmi dərəcəsi olan, Azərbaycan Respublikası vətəndaşları, həmçinin mövcud qanunvericiliyin tələbləri gözlənilməklə xarici ölkə vətəndaşları müraciət edə bilər.
Dil biliyi: B1 (intermediate) səviyyədə ingilis dili​​
Tələblər: Fakültənin kafedralarından birinin profilinə uyğun peşə-ixtisas hazırlığına malik olmalı;
Liderlik və Rəhbərlik Bacarıqları: (Strateji düşüncə: Uzunmüddətli məqsədləri və strategiyaları müəyyənləşdirmək və həyata keçirmək bacarığı; Komanda rəhbərliyi: Fakültənin akademik heyətinə və inzibati personalına rəhbərlik etmək, motivasiya və istiqamət vermək).
Əlaqə və Ünsiyyət Bacarıqları: (Yazılı və şifahi ünsiyyət: Məqalə yazmaq, hesabatlar hazırlamaq və ictimaiyyətlə əlaqə saxlamaq üçün güclü yazılı və şifahi ünsiyyət bacarığı; Dinləmə: Effektiv dinləmə bacarığı ilə komanda üzvlərinin fikirlərini və təkliflərini nəzərə almaq).
Problemlərin Həlli və Qərar Qəbul Etmə: (Analitik düşüncə: Problemləri analiz etmək və həll yolları təklif etmək bacarığı; Qərar qəbul etmə: Məlumatlara əsaslanaraq sürətli və təsirli qərarlar qəbul etmək.)
Əməkdaşlıq və Komanda İşləməsi: (Komanda işi: Müxtəlif akademik və inzibati heyətlə effektiv əməkdaşlıq etmək. İnterpersonal bacarıqlar: Müxtəlif insanlar və mədəniyyətlərlə işləmək bacarığı.)
Təşkilatçılıq və Vaxt İdarəetməsi: (Təşkilatçılıq bacarığı: Müxtəlif layihə və fəaliyyətləri təşkil etmək və idarə etmək; Vaxt idarəetməsi: Vaxtını səmərəli idarə etmək və prioritetləri müəyyənləşdirmək bacarığı).
Tədris və Təlim Bacarıqları: (Tədris metodları: Müxtəlif tədris metodlarını tətbiq etmək və tələbələrə effektiv şəkildə dərs vermək bacarığı; Mentorluq: Gənc akademiklərə və tələbələrə mentorluq və dəstək vermək).
Rəqəmsal bacarıqlar: (“Microsoft Office” və ya “Google Workspace”: “Word”, “Excel”, “PowerPoint”, “Google Docs”, “Google Sheets” və “Google Slides” kimi ofis proqramlarını səmərəli şəkildə istifadə etmək bacarığı; E-poçt proqramları: “Outlook”, “Gmail” və s. e-poçt platformalarında məktubların effektiv idarə olunması, qovluqların təşkili və yazışmaların izlənilməsi; “Moodle”, “Blackboard” və s.: Tədris və təlim proseslərinin idarə olunması üçün LMS platformalarından istifadə etmək; “Zoom”, “Microsoft Teams”, “Google Meet": Distant tədris və iclasların keçirilməsi üçün onlayn platformalardan istifadə bacarığı; Tədris materialları: Tədris materiallarını rəqəmsal formatda hazırlamaq və paylaşmaq bacarığı.)

Home | Announcements | Sumgayit State University announces a competition to fill the position in the state
Yerləşdirilmə tarixi : 19 July 2024 11:46
Sumgayit State University announces a competition to fill the position in the state
Information about the position
Name of the vacancy: Dean of the Faculty of Economics and Management
Institution: Sumgait State University
State: 1
Address: Sumgayit city, 43rd block
Type of contract: Fixed term
Salary: Based on interview
Work mode: according to the official labor schedule
Work experience: 5 years (with scientific and pedagogical experience)
Insurance: Medical
Citizens of the Republic of Azerbaijan, with a scientific name and a scientific degree according to the profile of one of the departments in the faculty, citizens of the Republic of Azerbaijan, as well as citizens of foreign countries can apply for the position of dean.
Requirements: Must have professional training according to the profile of one of the departments of the faculty;
Leadership and Management Skills: (Strategic thinking: Ability to define and implement long-term goals and strategies; Team leadership: Lead, motivate and provide direction to the faculty"s academic staff and administrative staff).
Communication Skills: (Written and Verbal Communication: Strong written and verbal communication skills for writing articles, preparing reports and communicating with the public; Listening: Taking team members" ideas and suggestions into account with effective listening skills).
Problem Solving and Decision Making: (Analytical thinking: Ability to analyze problems and propose solutions; Decision making: Making quick and effective decisions based on data.)
Collaboration and Teamwork: (Teamwork: Collaborate effectively with diverse academic and administrative staff. Interpersonal skills: Ability to work with diverse people and cultures.)
Organization and Time Management: (Organizational skills: Organizing and managing various projects and activities; Time management: Ability to manage time effectively and set priorities).
Teaching and Learning Skills: (Teaching methods: Ability to apply various teaching methods and teach students effectively; Mentoring: Mentoring and supporting junior academics and students).
Digital skills: (Microsoft Office or Google Workspace: Ability to effectively use office applications such as Word, Excel, PowerPoint, Google Docs, Google Sheets and Google Slides); E-mail programs: efficient management of mails, organization of folders and correspondence in "Outlook", "Gmail", etc.: LMS platforms for teaching and learning processes to use; "Zoom", "Microsoft Teams", "Google Meet": Ability to use online platforms for distance learning and meetings; Teaching materials: Ability to prepare and share teaching materials in digital format.)