Tələbəmiz Debat Forumu: Payız- 2018-də şəhadətnamə ilə təltif edildi
Dekabrın 3-də Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin və “Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçığı ilə Milli Debat Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən “Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız 2018”in final, mükafatlandırma və bağlanış mərasimi baş tutdu.
Tədbirdə Gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Gənclər siyasəti və idman məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Kənan Firdovsioğlu, Azərbaycan Gənclər Fondunun Aparat rəhbəri Faiq Qürbətov, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov, Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının sədri Seymur Hüseynov, “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov, müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin prorektorları və digər dövlət rəsmiləri iştirak etdilər. Tədbir Azərbaycan Respublikası Dövlət Himni ilə açıq elan edildi. Açılış nitqlərindən sonra Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız - 2018” layihəsinin videohesabatı təqdim olundu. Videohesabatdan sonra forum həyəcanlı mərhələyə keçid aldı. Qaliblərin mükafatlandırılmasından sonra “Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız - 2018” layihəsində fəal iştirak etmiş, Milli Debat Proqramının Regional nümayəndəlikləri olan Mingəçevir, Gəncə, Şəki, Lənkəran, Biləsuvar, Sabirabad və Sumqayıt debat mərkəzləri mükafatlandırıldılar. Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Anar Qurbanov “Ən yaxşı doqquzuncu natiq” oldu və şəhadətnamə ilə təltif edildi.

Главная страница | Новости | Студенту нашего университета было вручено свидетельство на Форуме осенних Дебатов – 2018
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Декабрь 2018 15:16
Студенту нашего университета было вручено свидетельство на Форуме осенних Дебатов – 2018
3-го декабря в рамках Национальной программы Дебатов, при организационной поддержке министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики и общественного объединения «Дебаты в Гражданском Обществе», состоялся финал, а так же церемония награждения и закрытие Республиканского молодежного форума дебатов «Осень-2018».
На мероприятии приняли участие заместитель министра молодежи и спорта Интигам Бабаев, сотрудник отдела Администрации Президента по вопросам молодежной политики и спорта Кенан Фирдовсиоглу, руководитель аппарата Фонда молодежи при президенте Азербайджана Фаиг Гурбетов, председатель Молодёжного объединения партии Ени Азербайджан Сеймур Оруджев, председатель Национального совета молодежных организаций Азербайджана Сеймур Гусейнов, председатель молодёжной Организации “ Волонтёры ASAN” Бахтияр Исламов, проректоры различных высших учебных заведений и другие официальные представители государства.
После исполнения гимна Азербайджанской Республики мероприятие было объявлено открытым. Затем была представлена презентация проекта Республиканского молодежного форума дебатов «Осень-2018». После церемонии награждения победителей, были также награждены региональные представительства Национальной программы Дебатов Мингечевира, Гянджи, Шеки, Ленкорани, Биласувара, Сабирабада и Сумгаита. Отметим, что студент 2-го курса факультета истории и географии Сумгаитского государственного университета Анар Гурбанов был объявлен «Самым лучшим девятым оратором» и получил сертификат.