Tələbəmiz Debat Forumu: Payız- 2018-də şəhadətnamə ilə təltif edildi
Dekabrın 3-də Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin və “Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçığı ilə Milli Debat Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən “Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız 2018”in final, mükafatlandırma və bağlanış mərasimi baş tutdu.
Tədbirdə Gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Gənclər siyasəti və idman məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Kənan Firdovsioğlu, Azərbaycan Gənclər Fondunun Aparat rəhbəri Faiq Qürbətov, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov, Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının sədri Seymur Hüseynov, “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov, müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin prorektorları və digər dövlət rəsmiləri iştirak etdilər. Tədbir Azərbaycan Respublikası Dövlət Himni ilə açıq elan edildi. Açılış nitqlərindən sonra Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız - 2018” layihəsinin videohesabatı təqdim olundu. Videohesabatdan sonra forum həyəcanlı mərhələyə keçid aldı. Qaliblərin mükafatlandırılmasından sonra “Respublika Gənclər Debat Forumu: Payız - 2018” layihəsində fəal iştirak etmiş, Milli Debat Proqramının Regional nümayəndəlikləri olan Mingəçevir, Gəncə, Şəki, Lənkəran, Biləsuvar, Sabirabad və Sumqayıt debat mərkəzləri mükafatlandırıldılar. Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Anar Qurbanov “Ən yaxşı doqquzuncu natiq” oldu və şəhadətnamə ilə təltif edildi.

Yerləşdirilmə tarixi : 05 December 2018 15:16
On December 3, final stage, award and closing ceremony of “Republican Youth Debate Forum: Autumn 2018” was held, co-organized by Youth and Sports Ministry of Azerbaijan Republic and “Debate at Civil Society” Public Union within National Debate Program.
Deputy minister of Youth and sports Intigam Babayev, the associate of Department of Youth policy and sports issues of President Administration of Azerbaijan Republic Kanan Firdovsioglu, Apparatus chief of Azerbaijan Youth Foundation Faig Gurbatov, head of Youth Unity of New Azerbaijan Party Seymur Orujov, chairman of Youth Organizations National Board Seymur Huseynov, “ASAN Volunteers” Youth organization head Bakhtiyar Islamov, vice-rectors of several higher education institutions and other state officials took part in the event.
The event launched with sounding State anthem of the Republic of Azerbaijan.
After opening speeches, video-report of “Republican Youth Debate Forum: Autumn 2018” was displayed. The winners, as well as Regional representations of National Debate program: Mingachevir, Ganja, Shaki, Lankaran, Bilasuvar, Sabirabad and Sumgayit debate centers were awarded. II course student of the Faculty of History and geography of Sumgayit State University Anar Gurbanov was chosen “The best ninth speaker” and awarded the certificate.