Əsas səhifə | Xəbərlər | Standard İnsurance Sığorta Şirkətinin nümayəndələri tələbələrlə görüşdülər
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə ASC “Standard İnsurance” Sığorta Şirkəti arasında imzalanmış qarşılıqlı əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən dekabrın 19-da Şirkətinin İdarə Heyətinin nümayəndələri tələbələrlə görüş keçirdi.
Şirkətin nümayəndə heyəti ilə görüşdə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev qonaqları universitetdə görməkdən məmnun olduğunu dedi, universitet barədə ətraflı məlumat verdi, tələbələrin istehsalat təcrübəsində iştirakının təmin olunması, həmçinin magistrantların işlə təmin edilməsi istiqamətində yaradılan şəraitdən və görülən işlərdən və bu sahədə qazanılan uğurlardan danışdı. Bildirdi ki, istehsalat təcrübəsi tələbələrin gələcək karyerasında ilk addımdır.
Korparativ Satış departamentinin direktoru Anar Xələfov, Şirkətin Sumqayıt nümayəndəliyinin direktoru Nizami Ələmov çıxış edərək sığorta sahəsində olan inkişaf barəsində geniş məlumat verdilər, sığorta bazarında yeni nəsil sığortaçılara ciddi ehtiyac olduğunu xüsusi qeyd edərək bildirdilər ki, görüşün də əsas məqsədi təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığın təşkili, peşəkar istiqamətləndirmə, sığorta və maliyyə işində ixtisaslaşan tələbələrə dəstək verilməsidir. Tələbələr şirkətin iş xüsusiyyətlərini öyrənəcək, təcrübi tapşırıqları yerinə yetirəcək, sığorta məhsullarının satışı texnologiyası, siğorta hadisələrinin tənzimlənməsi sahəsində biliklər, eləcə də risklərin idarə edilməsi üzrə ixtisaslaşdırılmış məsləhətlər əldə edəcəklər. Eyni zamanda iştirakçılar təhsil aldıqları zaman əldə etdikləri nəzəri bilikləri təcrübədə tətbiq etmək imkanı əldə edəcəklər.
Görüşün sonunda tələbələri maraqlandıran suallar şirkətin İdarə heyətinin nümayəndələri tərəfindən cavablandırıldı.

Главная страница | Новости | Представители страховой компании Standard İnsurance встретились со студентами
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Декабрь 2018 16:05
Представители страховой компании Standard İnsurance встретились со студентами
19 декабря в Сумгаитском государственном университете согласно договору о взаимном сотрудничестве состоялась встреча студентов с представителями страховой компании ОАО «Standard İnsurance».
На встрече участвовал зав. кафедрой финансового и бухгалтерского учета факультета Экономики и управления доц. Логман Абдуллаев. Он поприветствовал гостей, рассказал им об университете. Также Л. Абдуллаев информировал гостей о проведении производственной практики студентов, об условиях, созданных для обеспечения работой магистрантов. Он отметил, что производственная практика – это первый шаг в будущую карьеру.
Директор Департамента корпоративной торговли Анар Халафов, директор Сумгаитского представительства компании Низами Аламов рассказали о развитии в страховой области и отметили, что на страховом рынке существует потребность в страховщиках нового поколения. Они подчеркнули, что целью встречи является налаживание связей сотрудничества страховой компании с вузами, поддержка способных к страховой и экономической работе студентов. Студенты будут изучать особенности работы компании, знакомиться с технологией продаж страховой продукции, регулированием страховых явлений и рисков. Также у студентов будет возможность использовать на практике полученные теоретические знания.