Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımızın şagirdlərlə görüşləri davam edir
Universitetin professor və müəllim heyətinin mütamadi olaraq şəhərimizdə yerləşən tam orta məktəblərdə şagirdlərlə görüşləri davam edir. Dekabrın 18-də bir qrup əməkdaşımız Azərbaycan Təhsil Məkanında Sumqayıt Dövlət Universitetinin yeri və mövqeyinin təbliği məqsədilə 28 nömrəli tam orta məktəbdə şagirdlərlə görüşdü.
Görüşdə univerisitetin Riyaziyyat və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri pedaqogika üzrə fəlsəfə doktoru dosent Xalidə Həsənova, Riyazi analiz və funksiyalar nəzəriyyəsi kafedrasının dosenti Xəlil Alıyev, Əlavə təhsil şöbəsinin müdiri dosent Mətləb Ağayarov, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Məftun Heydərova, baş müəllim Ülviyyə Əliyeva, laborant Röya Hətəmova və eyni zamanda universitetin pedaqoji təcrübə rəhbəri Əvəz Mahmudov iştirak etmişlər.
Tədbiri giriş sözü ilə orta məktəbin direktoru Ağayev Mehdi Qəyyum oğlu acaraq əvvəlcə qonaqları salamladı, şagirdlərə ali təhsil sahəsində univeristet seçiminin cox mühüm əhəmiyyəti barədə məlumat verdi. Məktəbin direktoru öz nitqində məktəblilərə Sumqayıt şəhərinin yeganə ali təhsil müəssisəsinin yüksək tədris keyfiyyətinə və müsair təlim avadanlıqlarına malik olduğunu xüsusi olaraq vurğuladı. Məktəbin keçən ilki məzunlarından 15 nəfərinin məhz Sumqayıt Dövlət Universitetini secdiyini məktəblilərin nəzər-diqqətinə çatdırdı. Tədbirdə çıxış edən orta məktəbin müəllimi Fərid Ağahüseynov universitetdəki təhsil imkanlarından,özünün də 2001-ci ildə bu universitetin məzunu olduğundan danışdı. Sonra söz univeristet əməkdaşlarına verildi.
Sumqayıt Dövlət Univeristetinin tanıtım videocarxı və təqdimat materialları müəllim və şagird kollektivinə təqdim olundu. Slaydlarda univeristetdə təklif olunan təhsil imkanları, laboratoriyalar, univeristetin maddi-texniki təchizatı haqqında ətraflı məlumat əks olunmuşdur. Təqdimatda universitetdə fəaliyyət göstərən Heydər Əliyev Mərkəzi, auditoriyalar, fənn laboratoriyaları, oxu zalı, elektron kitabxana, idman zalı, klub, özfəaliyyət dərnəyi və Linqvistik Mərkəzdə təşkil olunmuş xarici dil kursları şagirdlərin marağına səbəb oldu.

Home | News | THE LECTURERS’ MEETINGS WITH PUPILS ARE GOING ON
On December 18, a group of lecturers met with pupils at school № 28 for giving information about Sumgayit State University.
Chairwoman of the Department of Mathematics and its teaching methods PhD in pedagogy docent Khalida Hasanova, docent of the Department of Mathematical analysis and functions theory Khalil Aliyev, head of Extra Education Office docent Matlab Aghayarov, PhD in mathematics docent Maftun Heydarova, senior lecturer Ulviyya Aliyeva, laboratory worker Roya Hatamova and Pedagogical practice chief of the university Avaz Mahmudov took part in the meeting.
The director of the school Aghayev Mehdi commenced the event, greeted the guests and stressed the importance of university selection. He emphasized that being the only higher education institution of Sumgayit, Sumgayit State University owns high education quality and modern teaching equipment. The director noted that 15 entrants of the last year's graduates have chosen Sumgayit State University. The teacher of the school Farid Aghahuseynov mentioned education opportunities of the university and said that he was also 2001 graduate of SSU.
Afterwards, promotion video and presentation materials of Sumgayit State University were presented to teachers and pupils. Education opportunities, laboratories, material-technical equipment of the university were displayed in slides. Heydar Aliyev Center, auditoriums, subject laboratories, electron library, gym, club and language courses organized at Linguistic Center were interesting for pupils.