Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə SDU-nun professoru Cavanşir Məmmədov arasında müqavilə imzalandı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə SDU-nun professoru Cavanşir Məmmədov arasında müqavilə imzalandı
İyunun 8-də Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə razılaşmaqla, elmi prioritetlərə uyğun olaraq keçirdiyi “Elm-Təhsil İnteqrasiyası” müsabiqəsinin (EİF/MQM/Elm-Təhsil-1-2016-1(26)) nəticələrini elan etdi. Müsabiqə çərçivəsində 69 fundamental-tətbiqi xarakterli və 2 xüsusi qalib layihə müəyyənləşdirilib və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun müvafiq Qərarı ilə təsdiq olunub. Layihələrin maliyyələşdirilmə həcmi 25-95 min manat arasında dəyişir. Cari müsabiqə üzrə ümumi maliyyələşdirilmə həcmi 4 milyon 90 min manat olub. Qalib gələn layihələr arasında Sumqayıt Dövlət Universitetindən üç layihə: birinci “Ali təhsil müəssisələrində multiixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasında innovativ texnologiyaların transferinin rolu”, ikinci “Qeyri–xətti dinamik obyektlərin harmonik və impulsiv idarə təsirləri şəraitində optimal idarə metodlarının işlənməsi (neft emalı prosesləri nümunəsində)”, üçüncü “İnsanın təsərrüfat fəaliyyəti nəticəsində dəyişmiş torpaqlarda ekzodinamik və torpaqdaxili proseslər, ekoloji baxımdan normallaşdırılma və bu torpaqların keyfiyyətcə idarə olunma modelləri (Ceyrançöl timsalında)” yer aldı.
Dekabrın 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun icraçı drektoru Elçin Babayev və “Elm-Təhsil İnteqrasiyası” müsabiqəsinin (EİF/MQM/Elm-Təhsil-1-2016-1(26)) qalibi olmuş layihələrdən birinin rəhbəri Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov layihənin yerinə yetirilməsi haqqında müqavilə imzaladılar.
Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədovun “Ali təhsil müəssisələrində multiixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasında innovativ texnologiyaların transferinin rolu” adlı layihədə rəhbər, həmrəhbər və icraçı olmaqla, 3 nəfər( baş məsləhətçi, rektor professor Elxan Hüseynov, professorlar: Məhəmməd Əhmədov, Cavanşir Məmmədov) fəaliyyət göstərəcəkdir. Layihənin icra müddəti 12 ay və ümumi büdcəsi 60 000 (altmış min) manat təşkil edir.

Home | News | THE AGREEMENT BETWEEN SCIENCE DEVELOPMENT FOUNDATION UNDER PRESIDENT OF AZERBAIJAN REPUBLIC AND SSU PROFESSOR JAVANSHIR MAMMADOV
Yerləşdirilmə tarixi : 21 December 2018 16:15
THE AGREEMENT BETWEEN SCIENCE DEVELOPMENT FOUNDATION UNDER PRESIDENT OF AZERBAIJAN REPUBLIC AND SSU PROFESSOR JAVANSHIR MAMMADOV
Ministry of Education of Azerbaijan Republic announced the results of contest “Science-Education Integration” held on June 8, by the agreement of Azerbaijan National Academy of Sciences. 69 fundamental-applied projects and 2 special winner projects have been identified within the competition and certified by the Order of Science Development Foundation under President of the Republic of Azerbaijan. Finance of the projects changes between 25-29 thousand manats. It is worth to note that 3 projects from Sumgayit State University: 1. “The role of innovative technologies transfer in preparation of multi-skilled professionals in high educational institutions”; 2. “Development of optimal control methods in the conditions of harmonic and impulsive management effects of nonlinear dynamic objects” (in the example of oil refining processes); 3. “Exodynamic processes and processes happening interior of the ground in soil changed as a result of human economic activity, models of normalization in terms of ecology and soil quality management models” (Jeyranchol example) were among winner projects.
On December 20, executive director of Science Development Foundation under President of the Republic of Azerbaijan Elchin Babayev and head of the one of the winning projects of “Science-Education Integration” contest, head of the Department of Process automation Professor Javanshir Mammadov signed the agreement on implementing the project.
3 persons (chief advisor rector Professor Elkhan Huseynov, professors Mahammad Ahmadov and Javanshir Mammadov) will work in the project entitled “The role of innovative technologies transfer in preparation of multi-skilled professionals in high educational institutions” by head of the Department of Process automation Professor Javanshir Mammadov. Execution period of the project is 12 months and budget is 60 000 (sixty thousand) manats.