Əsas səhifə | Xəbərlər | AZƏRBAYCANDA İNKLÜZİV TƏHSİLİN GENİŞLƏNDİRİLMƏSİ LAYİHƏSİ
Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə UNİCEF və Heydər Əliyev fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən 4-8 fevral tarixində həyata keçirilən “Müəllimlərin inklüziv təhsil sahəsində bacarıqlarının artırılması” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhərində inklüziv təhsil üzrə təlim keçirildi. Təhsil Nazirliyi ilə birgə təşkil edilən təlimdə bir çox ali məktəblərlə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universiteti daxil olmaqla, təhsil müəssisələrini təmsil edən əməkdaşlar iştirak etdilər.Tədbirin məqsədi layihənin əhatə dairəsinə aid müəllimlərin təlim bacarıqlarını artırmaq və onları inklüziv təhsil sahəsində yeni tədris üsullarının tətbiqinə təşviq etməkdir. Təlimi beynəlxalq ekspertlər layihə çərçivəsində hazırlanmış proqram əsasında apardı.
UNİCEF-in Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən cəlb olunan Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova, kafedranın əməkdaşları: dosentlər Sevinc Kərimova, Sevər Mirzəyeva psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru, baş müəllim Ayna Hacıyeva, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova,Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin müdiri baş müəllim Təranə Quliyeva, Azərbaycan dili və onun tədris metodikası kafedrasının baş müəllimi Aynurə Bağırova təlimdə iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Проект расширения инклюзивного образования в Азербайджане
4-8 февраля в рамках проекта «Повышение навыков преподавателей в области инклюзивного образования» в городе Баку состоялись семинары, организованные UNICEF и общественным объединением «Региональное развитие» Фонда Гейдара Алиева и финансовой поддержке Совета Европы. В семинарах, проводимых совместно с Министерством образования, наряду с другими вузами, приняли участие и сотрудники СГУ. Целью проекта являлось повышение навыков преподавателей в области инклюзивного образования и стимулирование их к применению новых учебных методов. Семинары проводились международными экспертами на основе программы, подготовленной в рамках проекта.
На семинарах участвовали сотрудники СГУ, привлеченные к занятиям Азербайджанским представительством UNICEF : зав кафедрой педагогики и психологии доцент Айтекин Мамедова, сотрудники кафедры Севиндж Керимова, Север Мирзаева, д.ф.п.п. ст. преподаватель Айна Гаджиева, зав. Отделом международного сотрудничества д.ф.п.и. Самира Мамедова, зав. Центром для студентов–инвалидов ст. преподаватель Тарана Гулиева, ст. преподаватель кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Айнура Багирова.