Əsas səhifə | Xəbərlər | AZƏRBAYCANDA İNKLÜZİV TƏHSİLİN GENİŞLƏNDİRİLMƏSİ LAYİHƏSİ
Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə UNİCEF və Heydər Əliyev fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən 4-8 fevral tarixində həyata keçirilən “Müəllimlərin inklüziv təhsil sahəsində bacarıqlarının artırılması” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhərində inklüziv təhsil üzrə təlim keçirildi. Təhsil Nazirliyi ilə birgə təşkil edilən təlimdə bir çox ali məktəblərlə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universiteti daxil olmaqla, təhsil müəssisələrini təmsil edən əməkdaşlar iştirak etdilər.Tədbirin məqsədi layihənin əhatə dairəsinə aid müəllimlərin təlim bacarıqlarını artırmaq və onları inklüziv təhsil sahəsində yeni tədris üsullarının tətbiqinə təşviq etməkdir. Təlimi beynəlxalq ekspertlər layihə çərçivəsində hazırlanmış proqram əsasında apardı.
UNİCEF-in Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən cəlb olunan Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova, kafedranın əməkdaşları: dosentlər Sevinc Kərimova, Sevər Mirzəyeva psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru, baş müəllim Ayna Hacıyeva, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova,Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin müdiri baş müəllim Təranə Quliyeva, Azərbaycan dili və onun tədris metodikası kafedrasının baş müəllimi Aynurə Bağırova təlimdə iştirak etdilər.

Home | News | THE PROJECT “EXPANDING INCLUSIVE EDUCATION IN AZERBAIJAN”
The training held on inclusive education in Baku within the project “Improving inclusive education skills of teaching staff” by financial support of European Union and the organization of UNICEF and “Regional Development” Public Unity of Heydar Aliyev Foundation, which was held on February 4-8. The collaborators of higher education institutions, as well as Sumgayit State University took part in the trainings, jointly organized by Ministry of Education. The purpose of the training is to increase training skills of lecturers and encourage them to apply new education methods in inclusive education field. International experts conducted the training on the base of program, prepared within the project.
The participants from Sumgayit State University included: head of the Department of Pedagogy and Psychology docent Aytakin Mammadova, collaborators of the Department Sevar Mirzayeva, Sevinj Karimova, PhD in psychology senior lecturer Ayna Hajiyeva, chairwoman of International Cooperation Office PhD in history Samira Mammadova, head of Center for Students with disabilities senior lecturer Tarana Guliyeva and senior lecturer of the Department of Azerbaijani language and its teaching methods Aynura Baghirova.