Sosioloqlar təcrübədə
İstehsalat təcrübəsi təhsil prosesinin tərkib hissəsidir və professional fəaliyyət növünün formalaşmasında mühüm əhəmiyyətə malikdir. O cümlədən tələbələrin nəzəri biliklərinin istehsalatda tətbiqinə geniş imkanlar yaradır. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt bölməsində istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Qeyd edək ki, təcrübə fevralın 18-dən başlayaraq mayın 24 –dək davam edəcək. Təcrübə müddətində tələbələr bir sıra təlimlərdə və yardım tədbirlərində fəal iştirak etmişlər. Belə ki, tələbələr fevralın 20-də Xırdalanda yerləşən “Carlsberg Az” zavodunda baş verən FH ilə əlaqədar təlimdə iştirak etdilər. Təlimdə yaralılar ilkin tibbi yardım maşınları ilə xəstəxanaya yola salındılar. Fevralın 22-də tələbələr Sumqayıt şəhər Dram Teatrında “Narkomaniyaya yox deyək” adlı tamaşaya baxdılar. Mart 1-də isə Sumqayıt şəhər 4№li tam orta məktəbdə baş verən FH ilə əlaqədar təlimdə iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Социологи на практике
Производственная практика – составная часть учебного процесса в вузе. На практике студенты применяют теоретические знания, полученные ими на занятиях. Студенты IV факультета Истории и географии Сумгаитского государственного университета проходят производственную практику в Сумгаитском отделении общества Красного полумесяца.
Следует отметить, что практика началась 18 февраля и будет продолжена до 24 мая. За время практики студенты участвовали в учениях и мероприятиях по оказанию помощи. Так, 20 февраля они приняли участие в учениях по чрезвычайной ситуации на заводе “Carlsberg Az” в Хырдалане. На учениях раненые были доставлены в больницу на машинах скорой помощи. 22 февраля студенты посетили Сумгаитский драматический театр. Они просмотрели спектакль «Наркомании – нет!». 1 марта же они прияли участие в учениях по чрезвычайной ситуации в полной средней школе №4 города Сумгаита.