Sosioloqlar təcrübədə
İstehsalat təcrübəsi təhsil prosesinin tərkib hissəsidir və professional fəaliyyət növünün formalaşmasında mühüm əhəmiyyətə malikdir. O cümlədən tələbələrin nəzəri biliklərinin istehsalatda tətbiqinə geniş imkanlar yaradır. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt bölməsində istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Qeyd edək ki, təcrübə fevralın 18-dən başlayaraq mayın 24 –dək davam edəcək. Təcrübə müddətində tələbələr bir sıra təlimlərdə və yardım tədbirlərində fəal iştirak etmişlər. Belə ki, tələbələr fevralın 20-də Xırdalanda yerləşən “Carlsberg Az” zavodunda baş verən FH ilə əlaqədar təlimdə iştirak etdilər. Təlimdə yaralılar ilkin tibbi yardım maşınları ilə xəstəxanaya yola salındılar. Fevralın 22-də tələbələr Sumqayıt şəhər Dram Teatrında “Narkomaniyaya yox deyək” adlı tamaşaya baxdılar. Mart 1-də isə Sumqayıt şəhər 4№li tam orta məktəbdə baş verən FH ilə əlaqədar təlimdə iştirak etdilər.

Home | News | SOCIOLOGISTS IN INTERNSHIP
Production practice is a part of education process and is of great importance in forming professional type of activity. And also it creates great conditions in application of theoretical knowledge of students in production. IV course students of History and geography faculty of Sumgayit State University are interning at Sumgayit department of Red Crescent Society.
The internship will go on from February 18 till May 24. The students actively participate in several trainings and events. On February 20, they took part in the training on emergency situation occurred at “Carlsberg Az” plant in Khirdalan. The wounded were taken to the hospital by ambulances. On February 22, the students watched the spectacle entitled “Let’s say no to narcomania” in Sumgayit city Theatre of Drama. On March 1, they participated in the training related to emergency situation occurred at school № 4 in Sumgayit.