“Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihənin bağlanış seminarı keçirildi
Martın 29-da Sumqayıt Dövlət Universistenində ”Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihənin 10-cu və bağlanış seminarı keçirildi.
Layihə Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, ASAN Könüllülük Məktəbinin və ASAN Könüllüləri Təşkilatının təşkilatçılığı, ASAN Radionun informasiya dəstəyi ilə həyata keçirilir.
”Bir könüllüdən min könüllüyə” layihəsinin məqsədi ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrində təhsil alan gənclər arasında könüllülük fəaliyyətinin təbliği və təşviqi, sosial xidmətlər sahəsində könüllü müraciətlərinin sayını və onların bu sahəyə marağını artırmaqdır.
Qeyd edək ki, tədbir 2 hissədən ibarət oldu. Birinci hissədə layihə rəhbəri Nərmin Cahangirova layihə barədə tələbələrə ətraflı məlumat verdi, daha sonra layihə spikeri ASAN könüllüsü olmuş və hal–hazırda ASAN xidmət mərkəzində fəaliyyət göstərən Abdulla Tağiyev “Könüllülüklə başlayan uğur” hekayəsini universitetin tələbələri ilə bölüşdü.
2-ci hissədə təlimçi Rəşad Məmmədov tələbələrə “Beynəlxalq Könüllülük proqramları və Azərbaycanda könüllülük hərəkatı” mövzusunda təlim keçdi və tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Sonda layihənin təşkilində fəallıq göstərən tələbələrə və layihə könüllülərinə sertifikatlar təqdim edildi.

Главная страница | Новости | Состоялся заключительный семинар проекта «Вместе мы едины»
29-го марта в Сумгаитском государственном университете состоялся 10-ый заключительный семинар проекта «Вместе мы едины».
Проект осуществлялся при организационной поддержке Организации добровольцев ASAN, финансовой поддержке Фонда молодежи Азербайджанской Республики и информационной поддержке Радио ASAN.
Целью проекта является повышение интереса молодежи к этой области и увеличение числа желающих стать добровольцами в сфере социальных услуг, пропаганда деятельности добровольцев среди молодежи, обучающейся в высших и средних специальных учебных заведениях.
Мероприятие состояло из двух частей. В первой части руководитель проекта Нармин Джахангирова дала подробную информацию о проекте, после этого спикер проекта, бывший доброволец ASAN ныне сотрудник центра ASAN Абдулла Тагиев рассказал студентам университета свою историю «Доброволец - начало успеха».
Во второй части консультант Рашад Мамедов провел тренинг на тему «Международные программы добровольцев и движение добровольцев в Азербайджане» и ответил на вопросы студентов.
В конце мероприятия студентам, принимавшим активное участие в организации проекта и его добровольцам, были вручены сертификаты.