“Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihənin bağlanış seminarı keçirildi
Martın 29-da Sumqayıt Dövlət Universistenində ”Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihənin 10-cu və bağlanış seminarı keçirildi.
Layihə Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, ASAN Könüllülük Məktəbinin və ASAN Könüllüləri Təşkilatının təşkilatçılığı, ASAN Radionun informasiya dəstəyi ilə həyata keçirilir.
”Bir könüllüdən min könüllüyə” layihəsinin məqsədi ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrində təhsil alan gənclər arasında könüllülük fəaliyyətinin təbliği və təşviqi, sosial xidmətlər sahəsində könüllü müraciətlərinin sayını və onların bu sahəyə marağını artırmaqdır.
Qeyd edək ki, tədbir 2 hissədən ibarət oldu. Birinci hissədə layihə rəhbəri Nərmin Cahangirova layihə barədə tələbələrə ətraflı məlumat verdi, daha sonra layihə spikeri ASAN könüllüsü olmuş və hal–hazırda ASAN xidmət mərkəzində fəaliyyət göstərən Abdulla Tağiyev “Könüllülüklə başlayan uğur” hekayəsini universitetin tələbələri ilə bölüşdü.
2-ci hissədə təlimçi Rəşad Məmmədov tələbələrə “Beynəlxalq Könüllülük proqramları və Azərbaycanda könüllülük hərəkatı” mövzusunda təlim keçdi və tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Sonda layihənin təşkilində fəallıq göstərən tələbələrə və layihə könüllülərinə sertifikatlar təqdim edildi.

Home | News | CLOSING SEMINAR OF “FROM ONE VOLUNTEER TO A THOUSAND VOLUNTEERS” PROJECT
The closing seminar of the project entitled “From one volunteer to a thousand volunteers” was held at Sumgayit State University.
The project is implemented by financial support of Youth Foundation of Azerbaijan Republic, by organization of ASAN Volunteer School and ASAN Volunteers Organization and informational support of ASAN Radio.
The object of project “From one volunteer to a thousand volunteers” is promoting voluntary activity among students of higher and vocational education institutions and increasing the interest of youth to this field.
The event consisted of 2 parts. In the first part project manager Narmin Jahangirova delivered speech in the meeting and gave wide information about the project. Afterwards project speaker Abdulla Taghiyev, who was ASAN volunteer and is working now at ASAN service center, shared his story “Success starting with voluntariness” with students.
In the second part instructor Rashad Mammadov informed students about “International Voluntariness programs and voluntariness activity in Azerbaijan” and responded students’ questions.