Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıtın 70 illik yubileyinə həsr olunmuş debat-natiqlik turnirinə start verildi
Sumqayıtın 70 illik yubileyinə həsr olunmuş debat-natiqlik turnirinə start verildi
Aprelin 20 -də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatı və Debat Klubunun təşkil etdiyi Sumqayıtın 70 illik yubileyinə həsr olunmuş “Beynəlxalq yarışların keçirilməsi ev sahibliyi edən ölkənin inkişafına müsbət təsir göstərir” mövzusunda debat-natiqlik turniri keçirildi.
Tədbirdə Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov Azərbaycanda gənclərə dövlət səviyyəsində göstərilən qayğıdan, prezident cənab İlham Əliyevin gənclərin inkişafı ilə əlaqədar imzaladığı sərəncamların əhəmiyyətindən, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbə-gənclər üçün yaradılmış şəraitdən danışdı, bu səpкili tədbirlərin gənclərin intellektual inkişafına müsbət təsirindən bəhs etdi. Bildirdi ki, universitetimizdə müntəzəm olaraq tələbələr arasında maarifləndirmə işləri aparılır, debat, elmi konfrans və seminar, simpozium, dəyirmi masalar keçirilir və tələbələrimiz fəallıq nümayiş etdirərək uğurla təmsil olunur.
Prorektor mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşərək ölkəmizdə keçirilən beynəlxalq yarışların, beynəlxalq tədbirlərin əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, Azərbaycan olduqca böyük, beynəlxalq miqyaslı yarışlara, festivallara, qlobal forumlara, konfranslara - bir sözlə, nüfuzlu tədbirlərə ev sahibliyi edir. Bu miqyaslı tədbirlərin keçirilməsi üçün etimadın göstərilməsi təsadüfi deyil, bu, əlbəttə, ölkəmizin beynəlxalq təşkilatlar qarşısında qazandığı reputasiyanın ifadəsidir.
Qeyd edək ki, Debat Forumunda 23 komanda iştirak etdi. Yarışı universitetimizin tələbələrindən ibarət hakimlərlə yanaşı, Debat Vətəndaş Cəmiyyətinin hakimləri idarə etdilər.

Главная страница | Новости | Стартовал турнир по дебатам и ораторству, посвященный 70-летию Сумгаита
Стартовал турнир по дебатам и ораторству, посвященный 70-летию Сумгаита
20 апреля в Сумгаитском государственном университете был проведен турнир на тему «Положительное влияние проводимых международных мероприятий на развитие страны», посвященное 70-летию Сумгаита и организованное СНО и Клубом дебатов.
Мероприятие открыл проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов. Он рассказал о заботе государства о молодежи, о значении указов, подписанных Президентом Ильхамом Алиевым в области молодежной политики, об условиях, созданных для студентов в Сумгаитском государственном университете. Было отмечено, что в вузе систематически проводятся мероприятия просветительского характера, научные конференции, семинары, дебаты, круглые столы.
Проректор отметил, что в Азербайджане часто проводятся такие международные мероприятия, как спортивные состязания, фестивали, симпозиумы, форумы, конференции. Это свидетельствует об авторитете нашей республике в мировом сообществе.
Следует отметить, что в Форуме дебатов приняли участие 23 команды. Результаты турнира оценивало жюри, состоящее из студентов и представителей Гражданского общества дебатов.