Əsas səhifə | Xəbərlər | “Bu günün şagirdi, sabahın alimi” devizi altında riyaziyyat üzrə fənn olimpiadası keçirildi
“Bu günün şagirdi, sabahın alimi” devizi altında riyaziyyat üzrə fənn olimpiadası keçirildi
Aprelin 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Bu günün şagirdi, sabahın alimi” devizi altında Sumqayıt şəhər məktəblərinin IV-XI sinif şagirdləri arasında riyaziyyat üzrə fənn olimpiadası keçirildi.
Olimpiadanın təşkil edilməsində məqsəd Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 yanvar 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə “2015-2025-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin inkişaf strategiyası”nda yeniyetmələrdə erkən yaşlarında elmə maraq yaradılması, istedadlı uşaqların aşkar edilməsi, onların sağlam rəqabət mühitində öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmələrinə imkan yaradılmasından ibarətdir.
Qeyd edək ki, olimpiadada Sumqayıt şəhəri üzrə 46 məktəbdən 865-ə yaxın şagird iştirak etdi. Hər sinif üzrə iştirakçılara 4 ballıq əmsalla kateqoriyalaşdırılmış 25 test tapşırığı təqdim edildi.

Home | News | SUBJECT OLYMPIAD ON MATHEMATICS UNDER THE MOTTO “TODAY’S PUPIL IS TOMORROW’S SCIENTIST”
Yerləşdirilmə tarixi : 28 April 2019 15:43
SUBJECT OLYMPIAD ON MATHEMATICS UNDER THE MOTTO “TODAY’S PUPIL IS TOMORROW’S SCIENTIST”
On April 28, subject Olympiad on mathematics was held at Sumgayit State University among IV-XI grade schoolchildren of Sumgayit schools, dedicated to 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev under the motto “Today’s pupil is tomorrow’s scientist”.
The object of holding the Olympiad is to reveal talented children and create circumstances for them in order to display their knowledge and skills in healthy competition environment, according to the order issued by President Ilham Aliyev dated January 26, 2015 on “Development strategy of Azerbaijani youth in 2015-2025”.
It is worth to note that about 865 schoolchildren from 46 schools on Sumgayit city took part in the Olympiad. 25 tests were given to participants on each grade.