Tələbələrimiz yüngül atletika yarışında qalib oldular
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən təsdiq olunmuş təqvim planına əsasən “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında “XIV Respublika Universiadası” keçirilir. Yarışlar idmanın 10 növü üzrə keçirilir və ümumilikdə min nəfərdən artıq tələbəni əhatə edir.
Mayın19-da Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının stadionunda ali məktəblər arasında yüngül atletika üzrə Respublika çempionatı keçirildi. Yüngül atletika idman növü üzrə keçirilən yarışlarda tələbələrimiz uğurla çıxış edərək qalib oldular.
100 m məsafə qaçışda İksanov İlham I yerə, 400 m məsafəyə qaçışda Əliyev Zaur I yerə, yadro itələmək üzrə Babayev Nurəhməd I yerə, uzunluğa tullanma növü üzrə İksanov İlham I yerə və ümumi nəticələrə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası I yerə layiq görülüb.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ одержали победу в соревнованиях по легкой атлетике
Согласно утвержденному Министерством образования и Министерством молодежи и спорта Азербайджанской Республики календарному плану и при организационной поддержке студенческого спортивного общества «Гянджлик» среди студентов высших учебных заведений проводится XIV Республиканская универсиада.
На соревнованиях принимают участие более 1000 человек по10-ти видам спорта.
19 мая на стадионе Азербайджанской государственной академии физической культуры и спорта состоялся республиканский чемпионат по легкой атлетике. Наши студенты заняли призовые места: в беге на 100 метров Иксанов Ильхам –I место, в беге на 400 метров Алиев Заур–I место, в толкании ядра Бабаев Нурахмед–I место, по прыжкам в длину Иксанов Ильхам–I место. По общим итогам соревнования команда Сумгаитского государственного университета заняла I место.