SDU-da “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Yay Məktəbinin bağlanış mərasimi keçirildi
İyulun 14-dən 21-dək Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycan-Rusiya Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə Sumqayıt Dövlət Universitetində “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı yay məktəbi təşkil edilmişdi. Sumqayıt Dövlət Universiteti “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Yay Məktəbinə yüksək səviyyədə ev sahibliyi etdi. “Yay məktəbi” çərçivəsində müxtəlif seminar, görüş, dəyirmi masa, əlverişli turizm məkanlarınına ekskursiya təşkil edildi və tələbələr ölkəmizin tarixi- memarlıq abidələri, təbiəti və milli mətbəxi ilə tanış oldular.
İyulun 20-də Sumqayıt şəhərində yerləşən "Şam" istirahət mərkəzində “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Tələbə Yay Məktəbinin təntənəli bağlanış mərasimi oldu.
Tədbiri rektor professor Elxan Hüseynov açaraq qonaqları salamladı, Tələbə Yay məktəbinin belə təntənəli başa çatmasında Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramova göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi. Qeyd etdi ki, Assosiasiya çərçivəsində keçirilən Tələbə Yay məktəbinin təşkili, səmərəli görüşlər qarşılıqlı əlaqələrin daha da dərinləşməsinə öz töhfəsini verdi.Gənclər bilik və bacarıqlarını artırmaqla yanaşı, Azərbaycanın tarixinə və mədəniyyətinə səyahət etdilər. Eləcə də respublikamızda fəaliyyət göstərən universitetlərlə tanışlıq yeni dostlar qazanmaq və təcrübə mübadiləsi üçün əla fürsət oldu.
Əziz Tələbə yay məktəbinin iştirakçıları!
“Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Tələbə Yay Məktəbində fəal iştrak etdiyinizə görə bir daha təşəkkür edir, sizə uğurlar arzu edirəm! İnanıram ki, illər, qərinələr keçəcək “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Tələbə Yay Məktəbini daima xatırlayacaqsınız.
Sonra rektor Elxan Hüseynov “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Tələbə Yay Məktəbinin iştrakçılarına sertifikat və qiymətli hədiyyələr təqdim etdi.
Tələbə Yay Məktəbinin iştirakçıları layihənin təşkilində göstərdiyi köməkliyə görə assosiasiyanın həmsədrlərinə minnətdarlıqlarını bildirdilər. Qeyd edək ki, 14-21 iyul 2019-cu il tarixlərində keçirilən “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Tələbə Yay Məktəbində Rusiya Federasiyası və yerli ali təhsil müəssisələrindən, ümumilikdə 70-ə yaxın tələbə iştirak etdi.

Home | News | CLOSING CEREMONY OF “TRAVEL TO LAND OF FIRE AZERBAIJAN” SUMMER SCHOOL AT SSU
From July 14 to 21, the Summer School “Travel to the Land of Fire Azerbaijan” was held at Sumgayit State University, organized by the support of the Ministry of Education and initiative of the Association of Russian-Azerbaijani Universities. As part of the Summer School, various seminars, meetings, round tables, and excursions were held. The students got acquainted with the historical and architectural monuments of our country, its nature and national cuisine.
On July 20, the closing ceremony of the Summer School “Travel to the Land of Fire Azerbaijan” took place in the “Sham” recreation center in Sumgayit.
The event was opened by the rector professor Elkhan Huseynov. He welcomed the guests and thanked Education Minister Jeyhun Bayramov for his support and assistance in conducting the Summer School. The rector stressed that the Summer School, held within the framework of the Association of Russian-Azerbaijani Universities, will make a worthy contribution to the expansion of cooperation between our countries. Along with the fact that the School contributed to the expansion of knowledge and skills of its young participants, it also created ample opportunities for them to become familiar with the history and culture of Azerbaijan. Having visited the universities of the Republic, the participants of the Summer School found new friends and the opportunity to share their experiences.
“Dear participants of Summer School! I thank you once again for your active participation in the Summer School and wish you success. I think that you will always remember the Summer School “Travel to the Land of Fire Azerbaijan”.
Then Rector Elkhan Huseynov presented the participants certificates and valuable gifts.
The participants of the Summer School thanked the co-chairs of the Association for organization of the Summer School.
It should be noted that about 70 students from universities of the Russian Federation and Azerbaijan took part in the Student Summer School, which was held on July 14-21, 2019.