Əsas səhifə | Xəbərlər | UDNTU-nun rektoru Yay məktəbinin uğurla başa çatdığına görə minnətdarlığını bildirib
Yerləşdirilmə tarixi : 23 İyul 2019 13:16
UDNTU-nun rektoru Yay məktəbinin uğurla başa çatdığına görə minnətdarlığını bildirib
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və Rusiya- Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə iyulun 14-dən 21-dək Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) "Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” Tələbə yay məktəbi işini uğurla başa vurdu.
Rusiya- Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının Rusiya tərəfdən həmsədri, UDNTU-nun rektoru akademik Ramil Baxtizin sosial şəbəkədə Rusiya universitetlərinin kollektivləri adından Azərbaycan rəhbərliyinə, xüsusilə Təhsil Nazirliyinə və SDU-nun rektoruna Sumqayıt Dövlət Universitetində təşkil olunan “Odlar yurdu Azərbaycana səyahət” Yay məktəbinin uğurla başa çatdığına görə minnətdarlığını bildirib.
UDNTU-nun rektoru qeyd edib ki, “Rusiya-Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının həmsədri, mənim əziz dostum Elxan Hüseynovun dəvəti ilə Bakıda “Odlar yurdu Azərbaycana səyahət” Yay məktəbinin iştirakçıları ilə görüşdüm. Gənclər və Rusiya ali təhsil müəssisələrinin komandalarının rəhbərləri öz sevinc hisslərini ifadə edərək, onlara Günəşli Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti və müasir həyat şəraiti ilə tanış olmaq imkanı yaradıldığı üçün minnətdarlıqlarını bildirdilər. Məktəbin proqramı dolğun və maraqlıdır. Bizim azərbaycanlı dostlarımızın qonaqpərvərliyi həmişəki kimi yüksək səviyyədədir. Fikrimcə, assosasiyamız öz fəaliyyətinin 5 ili ərzində ölkələrimizin elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığının qurulması və inkişafı naminə böyük, məhsuldar işlər həyata keçirmişdir. Rusiya tərəfdən həmsədr kimi, assosiasiyanın üzvü olan Rusiya universitetlərinin kollektivləri adından Azərbaycan rəhbərliyinə, xüsusilə Təhsil Nazirliyinə və Sumqayıt Dövlət Universitetindəki həmkarlarıma ölkələrimiz və qardaş xalqlarımız arasında dostluq və tərəfdaşlığın inkişafına öz töhfələrini verdikləri üçün dərin minnətdarlığımı bildirirəm!”

Главная страница | Новости | Ректор УГНТУ академик Р.Н. Бахтизин выразил благодарность за успешное проведение Летней школы
Ректор УГНТУ академик Р.Н. Бахтизин выразил благодарность за успешное проведение Летней школы
С 15 по 21 июля в Сумгаитском государственном университете была успешно завершена Летняя школа «Путешествие в страну огней – Азербайджан», организованная при поддержке Министерства образования и инициативе Ассоциации Российско-Азербайджанских университетов.
Сопредседатель Ассоциации Российско-Азербайджанских университетов с российской стороны ректор УГНТУ академик Рамиль Назифович Бахтизин в социальных сетях выразил благодарность руководству Азербайджана,
Министерству образования и ректору СГУ профессору Эльхану Гусейнову от имени коллективов российских университетов за успешное завершение Летней школы. Ректор УГНТУ отметил, что по приглашению уважаемого друга сопредседателя Ассоциации Российско-Азербайджанских университетов ректора СГУ профессора Эльхана Гусейнова, он встретился с участниками Летней школы «Путешествие в страну огней – Азербайджан» в Баку. Руководители команд российских вузов и их члены выразили благодарность за то, что им была предоставлена возможность ознакомиться с историей, культурой и современной жизнью солнечного Азербайджана. Программа школы была насыщенной и интересной. «Гостеприимство наших азербайджанских друзей как всегда было на высоте» - сказал Р.Бахтизин.
По мнению академика Р.Н.Бахтизина Ассоциация за 5 лет провела большую работу по налаживанию сотрудничества в области науки и образования и их развитию. Как сопредседатель Ассоциации, от имени коллективов российских университетов ректор УГНТУ выразил благодарность руководству Азербайджана, Министерству образования и коллегам из СГУ за вклад, который они вносят в дело развития дружбы и сотрудничества между нашими братскими народами.