Əsas səhifə | Xəbərlər | “Clarivate Analytics” şirkətinin nümayəndəsi seminar keçirdi
Oktyabrın 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “Clarivate Analytics” şirkətinin elmi informasiya resursları üzrə eksperti İneş Kenjina “Beynəlxalq elmi jurnallarda məqalələrin yazılmasına dair tövsiyələr” və “Yırtıcı jurnallarla mübarizə” mövzularında seminar keçirdi.
Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov qonağı salamladı və “Clarivate Analytics” şirkəti haqqında ətraflı məlumat verdi, bu şirkətin ölkədə mühüm elmi nailiyyətlərin əldə edilməsində, Azərbaycan elminin beynəlxalq aləmə inteqrasiya prosesində əhəmiyyətli yer tutduğunu qeyd etdi. Bildirdi ki, impakt faktorlu jurnallara elm tutumlu məqalələrin cəlb edilməsi yolları və dünyanın nüfuzlu elmi jurnallarında məqalələrin dərc olunması üçün tələb olunan şərtlər və məqalələrin yazılması qaydaları haqqında məlumatlar paylaşmaq məqsədilə universitetdə seminar və treninqlər təşkil edilir, əməkdaşlara bu barədə ətraflı məlumat verilir.
Təlimdə “Clarivate Analytics” şirkətinin elmi informasiya resursları üzrə eksperti İneş Kenjina iştirakçıları “Web of Science” platformasına daxil olmaq üçün jurnallar, dərc ediləcək məqalələr qarşısında qoyulmuş tələblər, elmi məqalələrin təqdimetmə qaydaları, seçim meyarları və digər praktik məsələlərlə bağlı məlumatlandırdı və suallarını cavablandırdı.

Yerləşdirilmə tarixi : 16 October 2019 12:57
On October 16, the expert of “Clarivate Analytics” company for scientific information resources Inesh Kenjina held seminars on “Recommendations on writing articles in international scientific journals” and “Struggle against pirate journals”.
Vice-rector for Science and Innovations prof.Ramazan Mammadov greeted the guest, gave wide information about “Clarivate Analytics” company and highlighted its significance in gaining substantial scientific achievements in the country and integration process of Azerbaijani science to international arena. He noted that seminars and trainings are organized at the university for delivering information about ways of attracting academic articles to impact factor journals, required terms for publishing papers in prestigious journals of the world and writing rules of articles.
The expert of “Clarivate Analytics” company for scientific information resources Inesh Kenjina delivered speech about requirements for journals and articles for joining “Web of Science” platform, presentation rules of academic papers, selection criteria and other practical issues. In the end she responded the participants’ questions.