Əsas səhifə | Xəbərlər | “Clarivate Analytics” şirkətinin nümayəndəsi seminar keçirdi
Oktyabrın 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “Clarivate Analytics” şirkətinin elmi informasiya resursları üzrə eksperti İneş Kenjina “Beynəlxalq elmi jurnallarda məqalələrin yazılmasına dair tövsiyələr” və “Yırtıcı jurnallarla mübarizə” mövzularında seminar keçirdi.
Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov qonağı salamladı və “Clarivate Analytics” şirkəti haqqında ətraflı məlumat verdi, bu şirkətin ölkədə mühüm elmi nailiyyətlərin əldə edilməsində, Azərbaycan elminin beynəlxalq aləmə inteqrasiya prosesində əhəmiyyətli yer tutduğunu qeyd etdi. Bildirdi ki, impakt faktorlu jurnallara elm tutumlu məqalələrin cəlb edilməsi yolları və dünyanın nüfuzlu elmi jurnallarında məqalələrin dərc olunması üçün tələb olunan şərtlər və məqalələrin yazılması qaydaları haqqında məlumatlar paylaşmaq məqsədilə universitetdə seminar və treninqlər təşkil edilir, əməkdaşlara bu barədə ətraflı məlumat verilir.
Təlimdə “Clarivate Analytics” şirkətinin elmi informasiya resursları üzrə eksperti İneş Kenjina iştirakçıları “Web of Science” platformasına daxil olmaq üçün jurnallar, dərc ediləcək məqalələr qarşısında qoyulmuş tələblər, elmi məqalələrin təqdimetmə qaydaları, seçim meyarları və digər praktik məsələlərlə bağlı məlumatlandırdı və suallarını cavablandırdı.

Представитель компании «Clarivate Analytics» провела семинар
16 октября эксперт по научно-информационным ресурсам компании «Clarivate Analytics» Инеш Кенжина провела в Сумгаитском государственном университете семинар на тему: «Рекомендации по написанию научных статей в международные научные журналы» и «Борьба с пиратскими журналами».
Проректор по науке и инновациям профессор Рамазан Мамедов приветствовал гостью и рассказал о деятельности компании «Clarivate Analytics». Он отметил, что азербайджанская наука занимает достойное место в процессе интеграции в мировое научное пространство. Было подчеркнуто, что в университете проводятся семинары и тренинги, посвященные вопросам публикации научных статей в журналах с импакт фактором и ведущих международных научных журналах. На тренингах также обсуждаются условия и правила, которые должны знать авторы научных статей.
На семинаре выступила эксперт компании «Clarivate Analytics» Инеш Кенжина. Она информировала участников семинара о журналах для входа в платформу «Web of Scienсе», требованиях, предъявляемых к публикуемым научным статьям, правилах презентации научных статей, критериях выбора и др. практических вопросах.