Əsas səhifə | Xəbərlər | Komandamız “Vətənin Müdafiəsinə Hazıram” çoxnövçülüyü üzrə şəhər birinciliyində qalib oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Oktyabr 2019 16:20
Komandamız “Vətənin Müdafiəsinə Hazıram” çoxnövçülüyü üzrə şəhər birinciliyində qalib oldu
Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 22 nömrəli tam orta məktəbdə Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr edilmiş çağırışaqədər və çağırışyaşlı gənclərin payız çağırışına həsr edilmiş “Marş irəli” devizi altında “Vətənin Müdafiəsinə Hazıram” çoxnövçülüyü üzrə oktyabrın 9-dan 10-dək şəhər birinciliyi keçirildi.
Gərgin və maraqlı idman mübarizəsi şəraitində keçən yarışda Ali, orta ixtisas və peşə liseyləri arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası birinci yerə layiq görüldü.

Команда СГУ стала победителем в городском первенстве по многоборью «Готов к защите родины»
С 9 по 10 октября в средней общеобразовательной школе № 22 под девизом «Марш, вперед!» состоялось городское первенство по многоборью «Готов к защите родины», организованное Главным управлением молодежи и спорта и посвященное 70-летию города Сумгаита и осеннему призыву молодежи.
Команда Сумгаитского государственного университета заняла I место в конкурсе среди вузов, средних специальных и профессиональных лицеев.
Стоит отметить, что команду подготовила к соревнованиям тренер-преподаватель спортивного клуба СГУ Мирвари Каримова.