Əsas səhifə | Xəbərlər | İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin futbol komandası I yerə layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Oktyabr 2019 16:30
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin futbol komandası I yerə layiq görüldü
Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyi ilə əlaqədar təsdiq olunmuş Tədbirlər Planına uyğun olaraq, universitetin I kurs tələbələrinin fakültələrarası idmanın 5 növü üzrə (minifutbol, voleybol, stolüstü tennis, dama və şahmat) spartakiadası keçirildi.
Yarışda qalib adı uğrunda fakültələrdən ibarət komandalar mübarizə apardılar.
Yarışlar 2 yarımqrupda başladı
I yarımqrupda                                  II yarımqrupda
1. İqtisadiyyat və idarəetmə              1. Tarix və çoğrafiya
2. Kimya və biologiya.                       2. Mühəndis
3. Filologiya.                                     3. Fizika və elektiroenergetika
4. SDTK                                            4. Riyaziyyat
Qeyd edək ki, oyunlar hər yarımqrupda dairəvi üsulla keçirildi və hər yarımqrupdan 2 komanda növbəti mərhələyə çıxdı.Yarımfinalda İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi Mühəndislik fakültəsini məğlub edərək, finala yüksəldi. Gərgin keçən yarışın final oyununda İqtisadiyyat və idarəetmə komandası Tarix və coğrafiya komandasını məğlub edərək, I yerə çıxdı. Mühəndislik fakültəsi isə Kimya və biologiya komandasını məğlub edərək, III yerə layiq görüldü.

Home | News | FOOTBALL TEAM OF ECONOMICS AND MANAGEMENT FACULTY WON THE I PLACE
Spartakiad of I course students of Sumgayit State University was held at SSU, on 5 types of sport (mini football, volleyball, table tennis, checkers and chess) according to Plan of Events approved in connection with 70th anniversary of Sumgayit city.
The teams of the faculties took part in the competition. The competition started in 2 subgroups. Faculties of Economics and Management, Chemistry and Biology, Philology and team of Sumgayit State Technical College were in I subgroup, faculties of History and Geography, Engineering, Physics and Electroenergetics and Mathematics were in the second subgroup.
It should be noted that 2 teams in each subgroup passed to next stage. The team of Economics and Management faculty qualified to final stage by defeating Engineering faculty in semifinal. The team of Economics and Management faculty won I place by overcoming team of History and Geography faculty. Engineering faculty was awarded III place by defeating Chemistry and Biology faculty.