Əsas səhifə | Xəbərlər | Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə məharət dərsi keçirildi
Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə məharət dərsi keçirildi
Oktyabrın 29-da İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrinə Respublika İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzinin vitse - prezidenti, praktiki mühasibatlıq üzrə təlimçi Radil Fətullayev tərəfindən İdarəetmə uçotu fənni üzrə “Xərclərin məqsədlər üzrə uçotu və bölüşdürülməsi” mövzusunda məharət dərsi keçirildi.
Fakültə dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva qonağı salamladı, universitetimizdə görməkdən məmnunluğunu ifadə etdi və məharət dərslərinin ixtisas qruplarında keçirilməsinin əhəmiyyətindən bəhs etdi, Qeyd etdi ki, rektor professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə artıq universitetimiz bir çox elm ocaqları ilə yaxından əməkdaşlıq edir, müəllim və tələbə mübadiləsi həyata keçirir, tanınmış alimlər, mütəxəssislər universitetimizə gəlir, müxtəlif mövzularda mühazirələr oxuyurlar. Dosent Aynurə Yəhyayeva universitet rəhbərliyinə belə şəraitin yaradılması üçün minnətdarlığını bildirdi.
Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev belə görüşlərin keçirilməsinin tələbələrimizin elmi potensialının inkişaf etdirməsinə və ixtisaslı kadr kimi formalaşmasına öz töhfəsini verəcəyini bildirdi.Tələbələrə yaradılan fürsətlərdən maksimum yararlanmağı tövsiyə etdi.
Təlimçi Radil Fətullayev professor-müəllim və tələbə heyətini salamladı, dəvət üçün dərin təşəkkürünü bildirdi. “İdarəetmə uçotu fənni üzrə Xərclərin məqsədlər üzrə uçotu və bölüşdürülməsi” mövzusunda mühazirə ilə çıxış etdi və tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırdı.

Главная страница | Новости | Проведен мастер-класс для студентов, обучающихся по специальности Бухгалтерский учёт и аудит
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Октябрь 2019 14:22
Проведен мастер-класс для студентов, обучающихся по специальности Бухгалтерский учёт и аудит
29 октября для студентов, обучающихся по специальности Бухгалтерский учёта и аудит, на факультете Экономики и управления был проведен мастер-класс на тему «Учет и распределение целевых средств по предмету Учет управления». Занятие проводилось инструктором по практической бухгалтерии, вице–президентом Республиканского центра экономических исследований и образования Радилем Фатуллаевым.
Декан факультета доцент Айнура Яхъяева приветствовала гостя и выразила удовлетворение по поводу встречи с ним. Она сказала, что под руководством ректора Эльхана Гусейнова наш университет сотрудничает со многими вузами и научными учреждениями, обменивается преподавателями и студентами. В университет приглашаются известные ученые, специалисты, которые читают лекции студентам.
Декан выразила руководству вуза благодарность за созданные условия.
Зав. кафедрой финансов и учета доц. Логман Абдуллаев отметил, что проведение таких встреч способствует развитию знаний студентов и их формированию как специалистов. Он рекомендовал студентам максимально использовать возможность, созданную им в вузе.
Инструктор Радиль Фатуллаев приветствовал преподавателей и студентов факультета и поблагодарил за приглашение. Он выступил с докладом «Учет и распределение целевых средств по предмету Учет и управление» и ответил на многочисленные вопросы студентов.