Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun müəllim və tələbələri beynəlxalq coğrafi imlada iştirak etdilər
Oktyabrın 27-də M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialında Beynəlxalq coğrafi imla keçirildi.“Coğrafi imla” 2015-ci ildən başlayaraq, Rusiya Coğrafiya Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.
Tədbirdə Beynəlxalq kosmik stansiyanın orbitindən rusiya kosmonavtları Oleq Skripoçka və Aleksandr Skvortsov tədbir iştirakçılarına öz salamlarını çatdırdılar, layihənin əhəmiyyətindən bəhs etdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbə və müəllim heyəti 2017-ci ildən bu tədbirdə iştirak edir. Bu il də SDU-nun müəllimləri və tələbələri böyük heyətlə (54 nəfər) M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı tərəfindən təşkil olunan Beynəlxalq imlada fəal iştirak etdilər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ilə coğrafiyaya aid şifahi sual-cavab (viktorina) keçirildi və burada SDU-nun əməkdaşları: dosent İlham Mərdanov, baş müəllim Məsud Alməmmədli və tütor Mehman Kazımov öz fəallıqları ilə seçildilər. Mehman Kazımova viktorinanın suallarını düzgün cavablandırdığı üçün hədiyyə təqdim edildi.

Главная страница | Новости | Преподаватели и студенты СГУ приняли участие в международном географическом диктанте
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Октябрь 2019 13:12
Преподаватели и студенты СГУ приняли участие в международном географическом диктанте
27 октября в Бакинском филиале Московского государственного университета им. М.В.Ломоносова был проведен международный географический диктант, который проводится с 2015 года Российским географическим обществом.
С орбиты международной космической станции участников мероприятия приветствовали российские космонавты Олег Скрипочка и Александр Скворцов. Они рассказали о важности проводимого диктанта.
Преподаватели и студенты СГУ участвуют в географическом диктанте с 2017-го года. В этом году в нем приняли участие 54 человека.
Сначала для участников была проведена викторина с устными вопросами, в которой отличились сотрудники СГУ доц. Ильхам Марданов, ст. преподаватель Масуд Алмамедли и тьютор Мехман Казымов. За правильные ответы и активность Мехману Казымову был вручён подарок.