Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun müəllim və tələbələri beynəlxalq coğrafi imlada iştirak etdilər
Oktyabrın 27-də M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialında Beynəlxalq coğrafi imla keçirildi.“Coğrafi imla” 2015-ci ildən başlayaraq, Rusiya Coğrafiya Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.
Tədbirdə Beynəlxalq kosmik stansiyanın orbitindən rusiya kosmonavtları Oleq Skripoçka və Aleksandr Skvortsov tədbir iştirakçılarına öz salamlarını çatdırdılar, layihənin əhəmiyyətindən bəhs etdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbə və müəllim heyəti 2017-ci ildən bu tədbirdə iştirak edir. Bu il də SDU-nun müəllimləri və tələbələri böyük heyətlə (54 nəfər) M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı tərəfindən təşkil olunan Beynəlxalq imlada fəal iştirak etdilər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ilə coğrafiyaya aid şifahi sual-cavab (viktorina) keçirildi və burada SDU-nun əməkdaşları: dosent İlham Mərdanov, baş müəllim Məsud Alməmmədli və tütor Mehman Kazımov öz fəallıqları ilə seçildilər. Mehman Kazımova viktorinanın suallarını düzgün cavablandırdığı üçün hədiyyə təqdim edildi.

Home | News | TEACHERS AND STUDENTS OF SSU TOOK PART IN THE INTERNATIONAL GEOGRAPHICAL DICTATION
On October 27, Baku branch of Moscow State University after M.V. Lomonosov hosted an international geographical dictation, which has been held since 2015 by the Russian Geographical Society.
From the orbit of the international space station Russian cosmonauts Oleg Skripochka and Alexander Skvortsov greeted the participants in the event and spoke about the importance of the dictation.
Teachers and students of Sumgayit State University have been participating in geographical dictation since 2017. This year 54 people from SSU took part in it.
First, a quiz with oral questions was held for the participants, in which the employees of SSU docent Ilham Mardanov, senior lecturer Masud Almammadli and tutor Mehman Kazimov. For correct answers and activity, Mehman Kazimov was presented a gift.