Nümayəndələrimiz Litva Respublikasının Vilnüs şəhərində Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetində təşkil olunan təlimdə iştirak etdilər
Noyabrın 17-dən 22-dək Litva Respublikasının Vilnüs şəhərində Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetində ERASMUS+EQAC “Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafı” mövzusunda təlim keçirilmişdir.
Təlimin əsas məqsədi Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartları QPR sisteminə tətbiq etmək, Metrix, keyfiyyətli idarəetme sistemi və QPR design proses proqramı haqqında təlimlər keçmək, Avropa təcrübəsini öyrənmək idi. Təlimlər Avropalı təlimçilər: Dr. İnqa Juknyte-Petreikiene, Dr. Alvydas Punisin moderatorluğu ilə aparılmışdır. Sessiyalarda bir sıra mövzularda müzakirələr, qrup işləri və fərdi tapşırıqlar olmuşdur. Təlimdə eyni zamanda təcrübəni bölüşmək, Avropa məkanına tətbiq olunan standartları təhlil etmək də əsas faktorlardan idi. Təlimin dördüncü günündə isə universitetlər keyfiyyət təminatı sahəsində gördüyü işləri təqdim etdilər. Sonuncu gün Fishbone diaqramı mövzusunda seminar keçirildi.
Tədbirdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri, mütəxəssislər, Sumqayıt Dövlət Universitetindən Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova və Dünya İqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş laborantı Nihad Hüseynov iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в тренинге, организованном в Вильнюсском университете прикладных социальных наук Литовской Республики
Yerləşdirilmə tarixi : 26 Ноябрь 2019 11:38
Сотрудники СГУ приняли участие в тренинге, организованном в Вильнюсском университете прикладных социальных наук Литовской Республики
С 17 по 22 ноября в Университете прикладных социальных наук в городе Вильнюсе Литовской Республики в рамках проекте ERASMUS+EQAC были проведены тренинги на тему «Создание и развитие центров обеспечения качества в университетах Азербайджана».
Основной целью тренингов было применение стандартов по обеспечению качества к системе QPR, проведение семинаров по программам Metrix, системе качественного управления и QPR design proses и изучение европейского опыта. Модераторами тренинга были инструкторы из Европы Др. Инга Юкнуте-Петреикиене, Др. Альвидас Пунис. На сессиях было проведено обсуждение ряда тем, выполнение групповых и индивидуальных заданий. Одновременно на тренингах проводился обмен опытом, анализ применяемых в европейском пространстве стандартов. На четвертый день тренингов университеты представили выполненные ими работы в области обеспечения качества. В последний день занятий был проведен семинар на тему «Диаграмма Fishbone».
В тренингах принимали участие представители и специалисты азербайджанских вузов. СГУ на тренингах представляли проректор по учебной работе и технологиям обучения доц. Натиг Талыбов, руководитель Отдела международного сотрудничества д.ф.и. Самира Мамедова и ст. лаборант кафедры мировой экономики и маркетинга Нихад Гусейнов.