Əsas səhifə | Xəbərlər | Sağlam qidalanma sağlam həyat deməkdir
Noyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Sağlam qidalanma sağlam həyat deməkdir” adlı maarifləndirici tədbir keçirildi.
Tədbirdə Riyaziyyat fakültəsinin dosenti Məhəmmədəli Məmmədov çıxış edərək bildirdi ki, tədbirin keçirilməsində məqsəd insanları, xüsusilə də yeniyetmə və gəncləri onların qeyri-sağlam qidalanma nəticəsində düçar olduqları ağır xəstəliklərdən, gündən-günə gəncləşən ölümlərdən xilas olmaq üçün zərərli vərdişlərdən çəkindirmək, sağlam qidalanma və düzgün həyat tərzi barədə ətraflı şəkildə maarifləndirilməkdən ibarətdir. Ərzaq təhlükəsizliyinin vacibliyini vurğulayan Məhəmmədəli Məmmədov gənclərin sağlam olmayan, faydasız qidalardan uzaq duraraq, sağlam vətəndaş kimi formalaşmasının önəmini qeyd etdi.
Riyaziyyat fakültəsinin TGT sədri Ülkər Laçınova sağlam qidalanma və düzgün həyat tərzi, yuxu rejiminin qidaya təsirləri haqqında geniş məlumat verdi.

Главная страница | Новости | Здоровое питание - ключ к здоровой жизни
26 ноября в Сумгаитском государственном университете прошла просветительная акция «Здоровое питание - ключ к здоровой жизни», организованная студенческой молодежной организацией.
Доцент кафедры математики Магомедали Мамедов выступил и сообщил, что целью мероприятия является воспитание у молодежи здорового образа жизни. Было отмечено, что неправильное питание приводит к различным заболевания. Здоровый образ жизни и правильное питание – ключ к здоровой жизни. М. Мамедов сказал, что в республике созданы все условия для безопасности продуктов питания.
Председатель СМО математического факультета Улькер Лачинова подробно рассказала о правильном питании и образе жизни, а также влиянии режима сна на здоровое питание.