Əsas səhifə | Xəbərlər | Sağlam qidalanma sağlam həyat deməkdir
Noyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Sağlam qidalanma sağlam həyat deməkdir” adlı maarifləndirici tədbir keçirildi.
Tədbirdə Riyaziyyat fakültəsinin dosenti Məhəmmədəli Məmmədov çıxış edərək bildirdi ki, tədbirin keçirilməsində məqsəd insanları, xüsusilə də yeniyetmə və gəncləri onların qeyri-sağlam qidalanma nəticəsində düçar olduqları ağır xəstəliklərdən, gündən-günə gəncləşən ölümlərdən xilas olmaq üçün zərərli vərdişlərdən çəkindirmək, sağlam qidalanma və düzgün həyat tərzi barədə ətraflı şəkildə maarifləndirilməkdən ibarətdir. Ərzaq təhlükəsizliyinin vacibliyini vurğulayan Məhəmmədəli Məmmədov gənclərin sağlam olmayan, faydasız qidalardan uzaq duraraq, sağlam vətəndaş kimi formalaşmasının önəmini qeyd etdi.
Riyaziyyat fakültəsinin TGT sədri Ülkər Laçınova sağlam qidalanma və düzgün həyat tərzi, yuxu rejiminin qidaya təsirləri haqqında geniş məlumat verdi.

Home | News | HEALTHY NUTRITION IS A KEY TO HEALTHY LIFE
On November 26, an educational event on “Healthy nutrition is a key to healthy life” was held at Sumgayit State University, organized by Student Youth Organization.
Associate professor of the Faculty of Mathematics Mahammadali Mammadov delivered speech and notified that the event aims keeping the youth away from the harmful habits for escaping from ruthless diseases encountered as a result of non-healthy nutrition and death that is getting younger. The goal is enlightening the youngsters about healthy eating and lifestyle. Highlighting the urgency of food safety, Mahammadali Mammadov noted the importance of being a healthy citizen by staying away from non-healthy junk food.
SYO head of Mathematics faculty Ulkar Lachinova broadly spoke about healthy nutrition and lifestyle, as well as the impact of sleep patterns.