SDU-da “İnvestisiya layihələrində ekoloji standartlar iqtisadi göstəricilərdən üstün tutulmalıdır” mövzusunda III Debat Forumu keçirildi
Noyabrın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “İnvestisiya layihələrində ekoloji standartlar iqtisadi göstəricilərdən üstün tutulmalıdır” mövzusunda III Debat Forumu keçirildi.
Forumu universitetin Humanitar məsələlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Hüseynov açaraq, iştirakçıları salamladı, Azərbaycanda gənclərə dövlət səviyyəsində göstərilən qayğıdan, Prezident cənab İlham Əliyevin gənclərin inkişafı ilə əlaqədar imzaladığı sərəncamların əhəmiyyətindən, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbə-gənclər üçün yaradılmış şəraitdən danışdı. Qeyd etdi ki, Tələbə Gənclər Təşkilatı istedadlı və yaradıcı tələbələri müəyyənləşdirmək, gənclərin asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək, sosial problemlərinin həlli və sair istiqamətlərdə bir sıra tədbirlər, debat təlimlər, turnirlər və bu tip forumlar keçirir. Bu gün keçirilən debat tələbələrdə ictimai təqdimat və natiqlik bacarığının təkmilləşdirilməsinə xidmət edir. Prorektor çıxışının sonunda iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Qeyd edək ki, Debat Forumunda 33 komanda iştirak etdi. Turların sonunda 8 komanda oyunun səkkizdə bir hissəsinə keçdi.

Home | News | SSU HOSTED III DEBATE FORUM ON “ECOLOGICAL STANDARDS IN INVESTMENT PROJECTS SHOULD BE PREFERRED TO ECONOMIC INDICATORS”
SSU HOSTED III DEBATE FORUM ON “ECOLOGICAL STANDARDS IN INVESTMENT PROJECTS SHOULD BE PREFERRED TO ECONOMIC INDICATORS”
On November 30, SSU hosted III Debate Forum on “Ecological standards in investment projects should be preferred to economic indicators”.
Vice-rector for Humanitarian Affairs docent Ramiz Huseynov commenced the Forum, hailed the attendees and spoke about the care shown to youth by the Azerbaijani government, the significance of orders issued by President Ilham Aliyev related to advancement of youngsters and also about created circumstances at Sumgayit State University for students. He noted that Student Youth Organization holds several events, debate trainings, tournaments and forums for determining gifted and creative students, assisting students in organizing their leisure time effectively, solving social problems. Today’s debate serves to improve public presentation and oratory skills of youth. The vice-rector wished the participants success.
It is worth to note that 33 teams competed in Debate Forum. In the end of tours 8 teams qualified to one eighth final.