SDU-da “İnvestisiya layihələrində ekoloji standartlar iqtisadi göstəricilərdən üstün tutulmalıdır” mövzusunda III Debat Forumu keçirildi
Noyabrın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “İnvestisiya layihələrində ekoloji standartlar iqtisadi göstəricilərdən üstün tutulmalıdır” mövzusunda III Debat Forumu keçirildi.
Forumu universitetin Humanitar məsələlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Hüseynov açaraq, iştirakçıları salamladı, Azərbaycanda gənclərə dövlət səviyyəsində göstərilən qayğıdan, Prezident cənab İlham Əliyevin gənclərin inkişafı ilə əlaqədar imzaladığı sərəncamların əhəmiyyətindən, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbə-gənclər üçün yaradılmış şəraitdən danışdı. Qeyd etdi ki, Tələbə Gənclər Təşkilatı istedadlı və yaradıcı tələbələri müəyyənləşdirmək, gənclərin asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək, sosial problemlərinin həlli və sair istiqamətlərdə bir sıra tədbirlər, debat təlimlər, turnirlər və bu tip forumlar keçirir. Bu gün keçirilən debat tələbələrdə ictimai təqdimat və natiqlik bacarığının təkmilləşdirilməsinə xidmət edir. Prorektor çıxışının sonunda iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Qeyd edək ki, Debat Forumunda 33 komanda iştirak etdi. Turların sonunda 8 komanda oyunun səkkizdə bir hissəsinə keçdi.

Главная страница | Новости | В СГУ состоялись III Дебаты “Экологические стандарты в инвестиционных проектах должны быть предпочтены экономическим показателям”
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Ноябрь 2019 12:51
В СГУ состоялись III Дебаты “Экологические стандарты в инвестиционных проектах должны быть предпочтены экономическим показателям”
30 ноября в СГУ состоялись III Дебаты «Экологические стандарты в инвестиционных проектах должны быть предпочтены экономическим показателям».
Мероприятие открыл проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов. Он приветствовал участников форума и рассказал о заботе, которую проявляет правительство Азербайджана о молодежи, о значении указов президента Ильхама Алиева, касающихся улучшения положения молодежи, а также об условиях для студентов, созданных в Сумгаитском государственном университете. Он отметил, что Студенческая молодежная организация периодически проводит различные мероприятия, дискуссионные тренинги, турниры и форумы для выявления одаренных и творческих студентов, оказания им помощи в организации эффективного досуга и решении социальных проблем. Сегодняшние дебаты имеют цель привить навыки ораторского мастерства у молодежи, усовершенствовать умение представить себя в обществе. Проректор пожелал участникам успехов.
В дебатах соревновались 33 команды. По итогам туров 8 команд получили право перейти в одну восьмую финала.