Tələbələrimiz “Təbiətimiz” layihəsi çərçivəsində ağacəkmə aksiyasında iştirak etdilər
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, ASAN Xidmət və İDEA İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə dekabrın 4-də Sumqayıt bulvarı və dənizkənarı parkda “Təbiətimiz” layihəsi çərçivəsində ağacəkmə aksiyasında iştirak etdilər. Universitetin Humanitar məsələlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Hüseynov, müəllim və tələbələr aksiyada fəal iştirak etdilər.
Aksiyanın əsas məqsədi ağac əkməklə ekoloji tarazlığın bərpa olunması, təbiətimizin çirkləndirilməsi və zibillənməsinin qarşısının alınması və ətraf mühitin qorunması ilə bağlı ictimaiyyətin maarifləndirilməsindən ibarətdir.
Qeyd edək ki, ağac əkilən ərazidə əvvəlcə müvafiq iməcilik işləri aparıldı. Aksiya çərçivəsində ağaclar əkildi, ərazi tullantılardan təmizləndi.

Главная страница | Новости | В рамках проекта «Наша природа» студенты приняли участие в акции по озеленению города
Yerləşdirilmə tarixi : 04 Декабрь 2019 14:45
В рамках проекта «Наша природа» студенты приняли участие в акции по озеленению города
4 декабря студенты Сумгаитского государственного университета приняли участие в озеленении Сумгаитского приморского бульвара и приморского парка, организованного Фондом молодежи, службой АСАН и общественным объединением İDEA в рамках проекта «Наша природа» («Təbiətimiz»). В мероприятии активно участвовали проректор по гуманитарным вопросам СГУ Рамиз Гусейнов, преподаватели и студенты.
Целью акции является восстановление экологического равновесия, защита окружающей среды от мусора и отходов, воспитание бережного отношения к природе.
Следует отметить, что на территории посадки деревьев сначала были проведены работы по очистке земли от мусора, а затем посажены деревья.