İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin müəllimləri Bakı Hesabat Mərkəzinin tədbirində iştirak etdilər
Dekabrın 8-də Bakı şəhərində Landmark otelində Bakı Hesabat Mərkəzinin yaradılmasının bir ili ilə əlaqədar tədbir keçirildi.
Tədbiri Bakı Hesabat Mərkəzinin direktoru, audit üzrə mütəxəssis Mehdi Babayev açaraq, gələn qonaqları salamladı və mərkəzin bir illik fəaliyyəti ilə bağlı hesabatla çıxış etdi.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyi, Respublika Audit Palatasının və digər aidiyyatı dövlət qurumlarının rəhbər işçiləri, müxtəlif dövlət və özəl sektorda çalışan maliyyə direktorları, baş mühasiblər və ali təhsil müəssisələrinin mühasibat uçotu kafedralarının əməkdaşları iştirak etdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetini İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev və Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov təmsil etdilər.
Çıxışçılar ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatların mühasibat uçotu sahəsində uğurla davam etdirilməsində Bakı Hesabat Mərkəzinin mühüm rol oynadığını qeyd etdilər. Vergilər Nazirliyi tərəfindən Bakı Hesabat Mərkəzinin fəaliyyəti yüksək qiymətləndirildi. Tədbirdə dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək, mərkəzin kollektivini təbrik etdi və mühasibat uçotu üzrə mütəxəssislərin hazırlanmasında Bakı Hesabat Mərkəzi ilə qarşılıqlı şəkildə əməkdaşlığın davam etdirilməsinin zəruriliyini bildirdi.

Главная страница | Новости | Преподаватели факультета экономики и управления приняли участие в мероприятии Бакинского отчетного центра
Преподаватели факультета экономики и управления приняли участие в мероприятии Бакинского отчетного центра
8 декабря в отеле Landmark в Баку состоялось мероприятие, посвященное первой годовщине Бакинского отчетного центра.
Мероприятие открыл директор Бакинского отчетного центра, специалист по аудиту Мехди Бабаев, который выступил с докладом о деятельности Центра.
В мероприятии приняли участие руководящие работники Министерства налогов, Счетной палаты Азербайджанской Республики и других соответствующих государственных учреждений, финансовые директора различных предприятий государственных и частных секторов, главные бухгалтеры и сотрудники кафедр бухгалтерского учета высших учебных заведений. Сумгаитский государственный университет представляли заведующий кафедрой финансов и бухгалтерского учета факультета экономики и управления, доцент Логман Абдуллаев и заведующий кафедрой организации бизнеса и управления Галиб Гусейнов.
Докладчики отметили, что Бакинский отчетный центр играет важную роль в успешном продолжении экономических реформ в сфере бухгалтерского учета. Министерство налогов высоко оценило деятельность Бакинского отчетного центра. Выступая на мероприятии, доцент Логман Абдуллаев поздравил сотрудников центра и подчеркнул важность продолжения сотрудничества с Бакинским отчетным центром в подготовке специалистов по бухгалтерскому учету.