“Fakültənin ən yaxşı müəllimi” adlı bədii əyləncəli tədbir keçirildi
Dekabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə “Fakültənin ən yaxşı müəllimi” adlı bədii əyləncəli tədbir keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə fakültə dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva açaraq, fakültənin əldə etdiyi nailiyyətlərdən danışdı. Qeyd etdi ki, bədii əyləncəli tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd müəllim və tələbələrin birliyini nümayiş etdirməklə, iqtisadçıların yalnız iqtisadi sahələrdə deyil, eləcə də özfəaliyyət sahəsində də istedadlarını göstərməkdir.
Tədbirin təşkilatçısı və aparıcıları: Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş müəllimi Gülbəs Rüstəmova və həmin kafedranın baş laborantı Nihat Hüseynov çıxış edərək, beş nominasiya: “ən qayğıkeş müəllim”, “ən məsuliyyətli müəllim”, “ən savadlı müəllim”, “ən tələbkar müəllim”, “ən yaxşı müəllim” üzrə tələbələr arasında anonim keçirilmiş sorğunun nəticələrini elan etdilər və qalibləri təqdim etdilər.
Tədbir bədii hissə ilə davam etdi. Fakültənin istedadlı tələbələrinin ifasında musiqi nömrələri səsləndirildi, müəllim və tələbələrin birgə iştirakı ilə səhnəciklər göstərildi.

THE ARTISTIC AND ENTERTAINING EVENT "THE BEST TEACHER OF THE FACULTY"
On December 25, at the Sumgayit State University, at the Faculty of Economics and Management, an artistic and entertaining event "The Best Teacher at the Faculty" was organized.
The event was opened by the dean of the faculty docent Aynura Yahyayeva. She spoke about the achievements gained in the faculty and noted that the purpose of holding such an event is to demonstrate the cohesion of teachers and students, their skills in other areas different from economics.
Event organizer and moderators lecturer of the Department of World Economy and marketing Gulbes Rustamova and senior laboratory assistant of the department Nihad Huseynov noted that in order to identify the winner, an anonymous survey was conducted among students in five categories, “the most caring teacher”, “the most responsible teacher”, “the most competent teacher”, “the most demanding teacher”, “the best teacher ". They announced the winners and introduced them.
The event was continued by a concert in which students performed songs, as well as stage performances performed by teachers and students.