Rektor növbəti dəfə payız imtahan sessiyasının gedişini izlədi
Tələbəlik illəri hər kəsin gəncliyi ilə bağlı ən unudulmaz xatirələrini özündə ehtiva edir. Sumqayıt Dövlət Universitetində 2019-2020–ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasına artıq start verildi. İmtahanlarda yüksək nəticə əldə edən tələbələr üçün bu günün mənası və əhəmiyyəti bambaşqadır. Xüsusilə semestr boyu yüksək nəticə göstərən tələbə və magistrantların sevincləri yerə-göyə sığmır. Təbii ki, belə tələbələr gələcəkdə ixtisaslı kadr kimi ölkəmizin inkişafına öz töhfəsini verəcəklər. Yanvarın 9-da Fizika və elektroenergetika, Kimya və biologiya fakültələrində keçirilən imtahan prosesini universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev və fakültə dekanları izlədilər.
Rektor imtahan prosesinin gedişi ilə əlaqədar tələbələrin fikirlərini və onları maraqlandıran sualları dinlədi, sessiya ərzində tələbələrin biliklərinin əsas göstəricisi olan imtahanların şəffaf və obyektiv aparılması üçün qərargah, qaynar xətt, eləcə də imtahanlarla bağlı hər hansı narazılığı araşdırmaq üçün Apelyasiya Komissiyasının fəaliyyət göstərdiyini bildirdi.Yazılı formada təşkil edilən imtahanların səffaf və obyektiv keçirilməsi üçün bütün zəruri şəraitin yaradıldığını deyən rektor yarana biləcək istənilən məsələ ilə bağlı tələbələrin qaynar xətt və universitetin imtahan keçirilən tədris binalarında müraciət və təkliflər qutuları vasitəsilə daxil olan müraciətlərinə operativ qaydada baxıldığını diqqətə çatdırdı.
İmtahan prosesini yaxından izləyən valideynlər foyedə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovla qarşılaşdılar. Valideynlər universitetdə imtahanların şəffaflığını qorumaq, tələbələrin biliklərini sərbəst şəkildə nümayiş etdirmək məqsədilə yaradılan hər cür şəraitə görə rektor professor Elxan Hüseynova dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.
Sonra valideynlər Fizika və elektroenergetika fakültəsində və açıq səmada elektroenergetika üzrə Tədris muzeyi və yüksək gərginlikli yarımstansiya Tədris poliqonu ilə, tələbələrin dil biliklərini təmannasız artırmaq üçün Linqvistik Mərkəzin fəaliyyəti, Heydər Əliyev Mərkəzi, Elmi kitabxana, idman zalı, süni örtüklü futbol, voleybol, badminton və basketbol meydançaları, stolüstü oyunlar üçün köşklər ilə tanış oldular.

Home | News | THE RECTOR ONCE AGAIN OBSERVED THE AUTUMN EXAM SESSION
The examination session for the autumn semester of the 2019-2020 academic year has already begun at Sumgayit State University. The meaning and significance of the present day is overwhelming for students who achieve high scores on exams. Of course, these students will contribute to the development of our country as qualified personnel in the future. On January 9, the rector of the University Professor Elkhan Huseynov, vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies Natig Talibov, vice-rector for International Relations Gafar Atayev, head of the Evaluation and quality control section docent Khalil Aliyev and deans of the faculties observed the examination process at the Faculty of Physics and Electroenergetics, Chemistry and Biology.
The rector listened to the students' comments and questions regarding the examination process and noted that, the university has its Operative Headquarters and Hotline. Students who are dissatisfied with their grades may apply to the Appeals Commission.
The parents, who closely followed the exam process, met with the rector of the university Professor Elkhan Huseynov in the foyer. The parents expressed their deep gratitude to Professor Elkhan Huseynov, for all the conditions created to maintain the transparency of the exams and to demonstrate the students' knowledge freely.
Then the parents got acquainted with Museum of Electric Power in the open air and the High Voltage Substation Training polygon in the Faculty of Physics and Electroenergetics, the activity of Linguistic Center, which is disinterestedly improving knowledge of language of the students, Heydar Aliyev Center, scientific library, gym, football court, volleyball, badminton and table tennis courts, gazebos for board games.