Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ TƏLƏBƏLƏR ARASINDA NÖVBƏTİ SORĞU KEÇİRİLDİ
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Yanvar 2020 14:53
ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ TƏLƏBƏLƏR ARASINDA NÖVBƏTİ SORĞU KEÇİRİLDİ
Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində tələbələr arasında növbəti sorğu keçirildi. Məlumat üçün bildirək ki, təhsil proqramlarının, sillabusların Avropa təhsil məkanına uyğunlaşdırılması, Avropa standartlarına əsaslanaraq hazırlanması prosesi SDU-da çoxdan başlanmışdır. Bununla əlaqədar olaraq, pilot ixtisaslar seçilmiş, pilot tələbə qrupu, tələbə fokus qrupu yaradılmış, təlimlər keçirilmişdir.
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Nigar Məmmədova Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün təqdimatla çıxış etdi. Sorğuda fokus tələbə heyətindən başqa, 612–ci qrup, Mühəndislik fakültəsinin baş müəllimləri: Rasim Rəsulov, Könül Allahverdiyeva və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşı Hüseynova Gülnar iştirak etdilər.
Layihə çərçivəsində koordinator universitet olan Bakı Biznes Universiteti tərəfindən hazırlanmış online tələbə sorğu blankları dolduruldu və tələbələr həmin sorğunu cavablandırdılar. Layihənin iş planına uyğun olaraq, pilot ixtisasda təhsil alan pilot tələbələr üçün sorğuların davamlı keçirlməsi nəzərdə tutulmuşdur.

Главная страница | Новости | Проведен очередной опрос среди студентов в рамках проекта ERASMUS + EQAC
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Январь 2020 14:53
Проведен очередной опрос среди студентов в рамках проекта ERASMUS + EQAC
Проведен очередной опрос среди студентов в рамках финансируемого Европейской комиссией проекта ERASMUS + EQAC (Создание и развитие центров обеспечения качества в университетах Азербайджана). Отметим, что процесс адаптации учебных программ, силлабусов к европейской образовательной среде и их разработки на основе европейских стандартов начался в СГУ уже дывно. В связи с этим были выбраны пилотные специальности, созданы пилотная студенческая группа, студенческая фокус-группа, проведены тренинги.
Методист отдела международного сотрудничества Нигяр Мамедова выступила с докладом о проекте ERASMUS + EQAC, финансируемый Европейской комиссией с целью дать участникам общее представление о проекте. На опросе вместе со студенческой фокус-группой приняли участие студенты 612 группы, старшие преподаватели инженерного факультета Расим Расулов и Кёнуль Аллахвердиева и сотрудник отдела международного сотрудничества Гульнар Гусейнова.
В рамках проекта студенты ответили на вопросы, заполнив онлайн-анкету для студентов, подготовленную Бакинским университетом бизнеса, который является университетом-координатором проекта. В соответствии с Рабочим планом проекта планируется проводить регулярные опросы студентов обучающихся на пилотных специальностях.