ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində tələbələr arasında növbəti sorğu keçirildi
Yanvarın 31-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində tələbələr arasında növbəti sorğu keçirildi.
Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin metodisti Nigar Məmmədova Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün təqdimatla çıxış etdi. Sorğuda fokus tələbə heyətindən başqa, Mühəndislik fakültəsinin 611–ci qrupu, həmin fakültənin laborantı Arzu Bəhrəmova və Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşı Gülnar Hüseynova iştirak etdilər.
Layihə çərçivəsində koordinator universitet olan Bakı Biznes Universiteti tərəfindən hazırlanmış online tələbə sorğu blankları dolduruldu və tələbələr həmin sorğunu cavablandırdılar. Layihənin iş planına uyğun olaraq, pilot ixtisasda təhsil alan tələbələr üçün sorğuların davamlı keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Главная страница | Новости | Проведён очередной опрос среди студентов в рамках проекта ERASMUS+EQAC
31 января в Сумгаитском государственном университете в рамках проекта ERASMUS+EQAC (Создание и развитие центров обеспечения качества в университетах Азербайджана) среди студентов был проведён очередной опрос.
Методист отдела международного сотрудничества Нигяр Мамедова выступила с презентацией о проекте ERASMUS+EQAC. Кроме студенческой фокус-группы в опросе участвовали 611 группа Инженерного факультета, лаборантка того же факультета Арзу Бахрамова и сотрудница Отдела работы с иностранными студентами Гюльнар Гусейнова.
В рамках проекта студентами были заполнены онлайн-бланки, подготовленные координатором проекта - Бакинским университетом бизнеса. Согласно плану работы проекта предусматривается проведение повторных опросов для пилотных студентов пилотных специальностей.