Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşların fakültələrarası 3 idman növü üzrə spartakiadasına start verildi
Əməkdaşların fakültələrarası 3 idman növü üzrə spartakiadasına start verildi
Ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin 2020-ci ili Könüllülər ili elan etməsi ilə əlaqədar olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər keçirilir. Fevralın 11-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının fakültələrarası 3 idman növü (şahmat, dama və nərd) üzrə yarışlarına start verildi.
Ölkədə idmanın sürətlə inkişaf etdiyi bir zamanda müxtəlif elmi müəssisələrdə bu sahəyə xüsusi diqqət göstərilir. Sumqayıt Dövlət Universitetində də əməkdaşların elmi-ictimai, mədəni-kütləvi fəaliyyətini dəstəkləyən, eyni zamanda onların hərtərəfli inkişafını hədəfləyən müxtəlif layihələr reallaşdırılır. Əməkdaşlar arasında keçirilən idman spartakiadası bu qəbildən olan tədbirlərdəndir.
İntellektual idman növü şahmat üzrə keçirilən yarışda 8 komanda iştirak etdi. Şahmatçılar maraqlı mübarizə apardılar. Nəticədə Filologiya fakültəsinin komandası I yerə, Kimya və biologiya II yerə, Fizika və elektroenergetika III yerə layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Стартовала межфакультетская спартакиада сотрудников по 3 видам спорта
В связи с объявлением 2020-го года годом добровольцев, в Сумгаитском государственном университете проводится цикл мероприятий.
11 февраля в Сумгаитском государственном техническом колледже при Сумгаитском государственном университете стартовала межфакультетская олимпиада сотрудников по 3-м видам спорта (шахматы, шашки, нарды).
В связи с развитием спорта в стране, в различных научных учреждениях этому вопросу уделяется большое внимание. В Сумгаитском государственном университете реализуются различные проекты по поддержке научно- общественной, культурно-массовой деятельности сотрудников, а также их всестороннему развитию. Среди них особое место занимает спортивная спартакиада, проводимая среди сотрудников СГУ.
В соревновании по шахматам приняли участие 8 команд. По его результатам на первое место вышла команда факультета Филологии, на II место – факультета Химии и биологии, а на III место – факультета Физики и электроэнергетики.