Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşların fakültələrarası 3 idman növü üzrə spartakiadasına start verildi
Əməkdaşların fakültələrarası 3 idman növü üzrə spartakiadasına start verildi
Ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin 2020-ci ili Könüllülər ili elan etməsi ilə əlaqədar olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər keçirilir. Fevralın 11-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının fakültələrarası 3 idman növü (şahmat, dama və nərd) üzrə yarışlarına start verildi.
Ölkədə idmanın sürətlə inkişaf etdiyi bir zamanda müxtəlif elmi müəssisələrdə bu sahəyə xüsusi diqqət göstərilir. Sumqayıt Dövlət Universitetində də əməkdaşların elmi-ictimai, mədəni-kütləvi fəaliyyətini dəstəkləyən, eyni zamanda onların hərtərəfli inkişafını hədəfləyən müxtəlif layihələr reallaşdırılır. Əməkdaşlar arasında keçirilən idman spartakiadası bu qəbildən olan tədbirlərdəndir.
İntellektual idman növü şahmat üzrə keçirilən yarışda 8 komanda iştirak etdi. Şahmatçılar maraqlı mübarizə apardılar. Nəticədə Filologiya fakültəsinin komandası I yerə, Kimya və biologiya II yerə, Fizika və elektroenergetika III yerə layiq görüldülər.

Home | News | SPARTAKIAD FOR EMPLOYEES ON THREE TYPES OF SPORTS HAS LAUNCHED
A series of events are being held at Sumgayit State University in connection with the announcement of President Ilham Aliyev 2020 as the Year of Volunteers. Competitions on three types of sports (chess, checkers and backgammon) for the staff of Sumgayit State Technical College under Sumgayit State University and SSU started on February 11.
With the rapid development of sports in the country, a great deal of attention is paid to this field in various scientific institutions. Sumgayit State University also implements various projects that support the scientific, social, cultural and mass activities of its employees, as well as their comprehensive development. The sporting event among the employees is one of such events.
8 teams participated in the chess tournament. As a result, the team of the Faculty of Philology was awarded I place, Chemistry and Biology II place, Physics and Electroenergetics III place.