Əsas səhifə | Xəbərlər | Dama üzrə idman yarışı keçirildi
Könüllülük bir çox fəaliyyət sahələrinə nüfuz edərək, ümummilli hərəkata çevrilmiş, ölkəmizin hər bir bölgəsinə, ictimai həyatın müxtəlif sahələrinə yayılaraq, cəmiyyətimizin bütün təbəqələrini əhatə edir. Ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin 2020-ci ili “Könüllülər ili” elan etməsi ilə əlaqədar olaraq, fevralın 12-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin xanım əməkdaşlarının fakültələrarası dama üzrə idman yarışı keçirildi.
Yarışda 8 komanda iştirak etdi. Nəticədə, Kimya və biologiya fakültəsinin komandası I yerə, Mühəndislik II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin komandası isə III yerə layiq görüldülər.

Home | News | COMPETITION ON CHECKERS
Volunteering has become a nationwide movement, penetrating many areas of activity, covering every segment of our society, every region of our country and various areas of social life. In connection with the announcement of 2020 as the “Year of Volunteers” by President Ilham Aliyev, on February 12, a competition of employees of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College was held on checkers.
8 teams took part in the competition. As a result the team of the Faculty of Chemistry and Biology was awarded I place, Faculty of Engineering II place, Faculty of Physics and Electroenergetics III place.