Əsas səhifə | Xəbərlər | Dama üzrə idman yarışı keçirildi
Könüllülük bir çox fəaliyyət sahələrinə nüfuz edərək, ümummilli hərəkata çevrilmiş, ölkəmizin hər bir bölgəsinə, ictimai həyatın müxtəlif sahələrinə yayılaraq, cəmiyyətimizin bütün təbəqələrini əhatə edir. Ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin 2020-ci ili “Könüllülər ili” elan etməsi ilə əlaqədar olaraq, fevralın 12-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin xanım əməkdaşlarının fakültələrarası dama üzrə idman yarışı keçirildi.
Yarışda 8 komanda iştirak etdi. Nəticədə, Kimya və biologiya fakültəsinin komandası I yerə, Mühəndislik II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin komandası isə III yerə layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Состоялись соревнования по шашкам
Волонтерское движение, превратившееся в общенациональное движение, охватило различные сферы общественной жизни во всех регионах нашей страны. Президент Ильхам Алиев объявил 2020 год «Годом волонтеров». В связи с этим 12 февраля в Сумгаитском государственном университете и Сумгаитском государственном техническом колледже при СГУ состоялись соревнования по шашкам среди женских команд между факультетами.
В соревнованиях приняли участие восемь команд. В результате первое место завоевала команда факультета Химии и биологии, второе место – команда факультета Инженерии, третье - команда факультета Физики и энергетики.