ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirildi
Fevralın 17-də Bakı Biznes Universitetinin koordinasiya etdiyi Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetində Tarix və coğrafiya fakültəsinin magistrantları üçün “Fishbone” diaqramı mövzularında təlim keçirildi.
Təlim EQAC layihəsi çərçivəsində SDU-da yaradılan Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov tərəfindən aparıldı. O, Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında təqdimatla çıxış etdi. Təlim qrup işi və individual tapşırıqlarla keçirildi.
Təlimdə pilot ixtisasda təhsil alan tələbələrlə yanaşı, EQAC layihəsinin SDU tərəfdən meneceri, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, şöbənin əməkdaşı Nigar Məmmədova və lobarantı Gülnar Hüseynova da iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Состоялся очередной тренинг в рамках проекта ERASMUS + EQAC
17 февраля в Сумгаитском государственном университете в рамках проекта ERASMUS + EQAC (Создание и развитие центров обеспечения качества в высших учебных заведениях Азербайджана), координируемого Бакинским университетом бизнеса и финансируемого Европейской комиссией, прошел тренинг для магистрантов факультета Истории и географии по теме диаграмма «Fishbone».
Тренинг проводил Нихад Гусейнов – руководитель отдела обеспечения качества созданного в СГУ в рамках проекта EQAC. Он выступил с презентацией по проекту ERASMUS + EQAC. После этого мероприятие продолжилось работой в группе и выполнением индивидуальных заданий.
Помимо студентов пилотной специальности, в тренинге приняли участие менеджер проекта EQAC по СГУ, руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов д.ф.и. Самира Мамедова, сотрудники кафедры Нигяр Мамедова и Гульнар Гусейнова.