ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirildi
Fevralın 17-də Bakı Biznes Universitetinin koordinasiya etdiyi Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetində Tarix və coğrafiya fakültəsinin magistrantları üçün “Fishbone” diaqramı mövzularında təlim keçirildi.
Təlim EQAC layihəsi çərçivəsində SDU-da yaradılan Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov tərəfindən aparıldı. O, Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında təqdimatla çıxış etdi. Təlim qrup işi və individual tapşırıqlarla keçirildi.
Təlimdə pilot ixtisasda təhsil alan tələbələrlə yanaşı, EQAC layihəsinin SDU tərəfdən meneceri, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, şöbənin əməkdaşı Nigar Məmmədova və lobarantı Gülnar Hüseynova da iştirak etdilər.

Yerləşdirilmə tarixi : 17 February 2020 16:14
On February 17, the training was held on “Fishbone” diagram at Sumgayit State University for the master students of Faculty of History and Geography within ERASMUS+EQAC project (Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities), coordinated by Baku Business University and financed by European Commission.
The training was conducted by Nihad Huseynov, head of the Quality Assurance Department, instituted within EQAC project at SSU. At first he delivered presentation on ERASMUS+EQAC project. Then the event went on with group work and individual tasks.
Along with the students of pilot specialty, manager of SSU for EQAC project, head of the Department of International Cooperation and International Students PhD in history Samira Mammadova, employees of the Department Nigar Mammadova and Gulnar Huseynova took part in the training.