Əsas səhifə | Xəbərlər | "Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda onlayn debat baş tutdu
"Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda onlayn debat baş tutdu
Aprelin 29-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Debat Klubunun təşkilatçılığı "Vətəndaş Cəmiyyətində Debat" İctimai Birliyinin dəstəyi ilə Milli Debat Proqramı çərçivəsində SDU-nun tələbələrinin iştirakı ilə "Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda Zoom platformasında onlayn debat baş tutdu.
Universitetimizi "BGDF YAZ-2019" da təmsil edərək yarımfinal mərhələsinə qədər yüksələn, dəfələrlə daxili turnirlərin çempionu olan "İstiqlal" komandasının spikeri - "RGDF PAYIZ-2018" in 9-cu ən yaxşı natiqi, "YAZ-2019" daxili turnirinin 1-ci, "PAYIZ-2019" daxili turnirinin 3-cü ən yaxşı natiqi Anar Qurbanov təsdiq mövqedə, həmin komandanın spikeri, "YAZ-2019" daxili turnirinin 5-ci, "PAYIZ-2019" daxili turnirinin 2-ci ən yaxşı natiqi Elsevər Ədilov isə inkar mövqedə çıxış edərək mövzu üzərində öz müzakirələrini apardılar. Hər iki debatçı uğurlu çıxış etdi.

Главная страница | Новости | Проведены дебаты «Положительное влияние социальных сетей на развитие общества» в режиме онлайн
Yerləşdirilmə tarixi : 08 Май 2020 16:25
Проведены дебаты «Положительное влияние социальных сетей на развитие общества» в режиме онлайн
29 апреля в Сумгаитском государственном университете при организационной поддержке Клуба дебатов и Общественного объединения «Дебаты в гражданском обществе» в рамках Программы национальные дебаты с участием студентов состоялись обсуждения на тему «Положительное влияние социальных сетей на развитие общества» в режиме онлайн на платформе Zoom.
В дебатах от СГУ приняли участие спикер команды «Истиглал» Анар Гурбанов –лучший 9-ый спикер “RGDF-2018”, 1-ый спикер внутреннего турнира «Весна-2019» и 3-ий лучший спикер внутреннего турнира «Осень-2019», а также Эльсевар Адилов –спикер той же команды, 5-ый лучший оратор внутреннего турнира «Весна-2019» и 2-ой лучший оратор внутреннего турнира «Осень-2019». Анар Гурбанов выступал с позиции утверждения, а Эльсевар Адилов –с позиции отрицания. Они провели обсуждения вокруг темы и успешно выступили в дебатах.