Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları  Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 52000 manat vəsait köçürdü
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları tərəfindən işğal altında olan torpaqlarımızın azadlığı, Vətənin bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 52000 manat pul köçürüldü.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları ordumuza maddi və mənəvi dəstək olmaq üçün könüllü olaraq əməkhaqlarının müəyyən qisminin Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna köçürülməsi ilə bağlı ərizələrlə müraciət etmişlər.
Torpaqlarımızın erməni işğalından azad olması, Vətənimizin bütövlüyü uğrunda döyüşən qəhrəman ordumuza maddi və mənəvi dəstək olmaq hər bir vətəndaşımızın mənəvi borcudur. Ordumuza, cəbhədə, Qarabağda tarix yazan mərd oğullarımıza dəstək olmaq bizim üçün qürurdur, böyük şərəfdir!
Qeyd edək ki, 2002-ci ildən yaradılan Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrimizin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədilə formalaşdırılıb.

Главная страница | Новости | Сотрудники Сумгаитского государственного университета перечислили в Фонд помощи Вооруженным силам 52 тысячи манатов
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Октябрь 2020 17:31
Сотрудники Сумгаитского государственного университета перечислили в Фонд помощи Вооруженным силам 52 тысячи манатов
Сотрудники Сумгаитского государственного университета перечислили 52 тысячи манатов в Фонд помощи вооруженным силам для поддержки азербайджанской армии, борющейся за свободу оккупированных земель и целостность нашей Родины.
Сотрудники Сумгаитского государственного университета добровольно обратились в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики с заявлением о желании перечислить часть заработной платы в фонд для оказания материальной и моральной поддержки нашей армии.
Моральный долг каждого гражданина - освободить наши земли от армянской оккупации и оказать материальную и моральную поддержку нашей героической армии, борющейся за целостность нашей Родины. Для нас большая честь поддерживать нашу армию, наших храбрых сыновей, творящих историю на фронте, в Карабахе!
Следует отметить, что Фонд помощи Вооруженным Силам Азербайджанской Республики, созданный в 2002 году, был сформирован с целью развития и укрепления материально-технической базы наших Вооруженных Сил.