Əsas səhifə | Xəbərlər | Komandamız gənclər təşkilatları arasında keçirilən intellektual yarışın qalibi oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2020 11:10
Komandamız gənclər təşkilatları arasında keçirilən intellektual yarışın qalibi oldu
Noyabrın 2-də Sumqayıt Gənclər Evinin təşkilatçılığı ilə gənclər təşkilatları arasında açıq havada "Keçmişə qayıdaq" adlı intellektual yarış keçirildi. Yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsinə şərait yaratmaq, onların milli-mənəvi dəyərlərimiz və tariximiz haqqında daha geniş biliklərə sahib olmalarına kömək göstərməkdir.
Yarışda 6 komanda iştirak etdi. Maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda qalib komandalar medal və sertifikatlarla təltif edildilər. I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı, II yerə Sumqayıt regional "ASAN xidmət" mərkəzi, III yerə Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt bölməsi layiq görüldü.

Наша команда стала победителем интеллектуального соревнования среди молодежных организаций
2 ноября в Сумгаите среди молодежных организаций состоялся интеллектуальный конкурс под открытым небом «Вернемся в прошлое», организованный Сумгаитским Домом молодежи. Целью конкурса было помочь молодежи узнать больше о наших национальных, духовных ценностях и истории и повысить свой интеллектуальный уровень.
В соревнованиях приняли участие 6 команд. Команды-победители были награждены медалями и грамотами. Первое место было присуждено Студенческой молодежной организации Сумгаитского государственного университета, второе место - Сумгаитскому региональному центру «ASAN service», третье место - Сумгаитскому отделению Общества Красного Полумесяца.