Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı ATGTİ tərəfindən mükafatlandırıldı
Fevralın 1-də Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) 2 Fevral Gənclər günü münasibətilə Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə “Dəmir Yumruq, Dəmir Gənclik” adlı tədbir keçirildi.
Onlayn formatda keçirilən tədbirdə ATGTİ-nin sədri Pərviz Mirələmli 44 günlük Vətən Müharibəsi zamanı gənclərimizin müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında birlik nümayiş etdirərək, ön və arxa cəbhədə düşmənlə mübarizədə sərgilədiyi şücaəti barədə ətraflı çıxış etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman nazirinin müavini İntiqam Babayev və Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov gəncləri 2 fevral Gənclər Günü ilə bağlı təbrik etdilər.
Bundan başqa, TGT sədrləri fəxri ad və Fəxri Fərmanlarla təltif olundular. Eyni zamanda, yüzlərlə gənc Vətən Müharibəsi, Tovuz hadisələri, pandemiyaya qarşı mübarizədə iştirakı və ümumi fəaliyyətləri üzrə mükafatlandırıldılar.
Onların sırasında SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının 28 gənci Vətən Müharibəsi, Tovuz hadisələri, pandemiyaya qarşı mübarizədə iştirakı və ümumi fəaliyyətləri üzrə ATGTİ tərəfindən mükafatlandırıldılar.
Qeyd edək ki, SDU-nun tələbə gəncləri universitet idarəçiliyində fəal təmsil olunmasına, çoxşaxəli könüllülük fəaliyyətinə cəlb olunmasına və Sumqayıt şəhərinin ictimai-siyasi həyatında aktiv iştirakına xüsusi diqqət yetirilir. Sevindirici haldır ki, SDU-nun tələbələri 44 günlük Vətən müharibəsi və ondan sonrakı dövrdə, eləcə də COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə tədbirlərində yüksək fəallıq nümayiş etdiriblər.

SSU STUDENT YOUTH ORGANIZATION WAS AWARDED BY ASYOU
On February 1, Azerbaijan Student Youth Organizations’ Union (ASYOU) held an event entitled "Iron Fist, Iron Youth" on the occasion of February 2 Youth Day with the financial support of the Youth Foundation.
During the online event, ASYOU chairman Parviz Miralamli spoke in detail about the bravery of our youth in the fight against the enemy on the front and rear, demonstrating unity during the 44-day Patriotic War under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
During the meeting, Deputy Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Intigam Babayev and Executive Director of the Youth Foundation Farid Jafarov congratulated the youth on February 2, Youth Day.
In addition, TGT chairmen were awarded honorary titles and honorary diplomas. At the same time, hundreds of young people were awarded for their participation in the Patriotic War, the events in Tovuz, their participation in the fight against the pandemic and their general activities.
Among them, 28 young people of SSU Student Youth Organization were awarded by ASYOU for their participation and general activities in the fight against the Patriotic War, Tovuz events, pandemic.
It should be noted that special attention is paid to the active representation of SSU students in the university administration, their involvement in multifaceted volunteerism and their active participation in the socio-political life of Sumgayit. It is gratifying that the students of SSU were very active during the 44-day war and its aftermath, as well as in the fight against the COVID-19 pandemic.