Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı ATGTİ tərəfindən mükafatlandırıldı
Fevralın 1-də Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) 2 Fevral Gənclər günü münasibətilə Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə “Dəmir Yumruq, Dəmir Gənclik” adlı tədbir keçirildi.
Onlayn formatda keçirilən tədbirdə ATGTİ-nin sədri Pərviz Mirələmli 44 günlük Vətən Müharibəsi zamanı gənclərimizin müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında birlik nümayiş etdirərək, ön və arxa cəbhədə düşmənlə mübarizədə sərgilədiyi şücaəti barədə ətraflı çıxış etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman nazirinin müavini İntiqam Babayev və Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov gəncləri 2 fevral Gənclər Günü ilə bağlı təbrik etdilər.
Bundan başqa, TGT sədrləri fəxri ad və Fəxri Fərmanlarla təltif olundular. Eyni zamanda, yüzlərlə gənc Vətən Müharibəsi, Tovuz hadisələri, pandemiyaya qarşı mübarizədə iştirakı və ümumi fəaliyyətləri üzrə mükafatlandırıldılar.
Onların sırasında SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının 28 gənci Vətən Müharibəsi, Tovuz hadisələri, pandemiyaya qarşı mübarizədə iştirakı və ümumi fəaliyyətləri üzrə ATGTİ tərəfindən mükafatlandırıldılar.
Qeyd edək ki, SDU-nun tələbə gəncləri universitet idarəçiliyində fəal təmsil olunmasına, çoxşaxəli könüllülük fəaliyyətinə cəlb olunmasına və Sumqayıt şəhərinin ictimai-siyasi həyatında aktiv iştirakına xüsusi diqqət yetirilir. Sevindirici haldır ki, SDU-nun tələbələri 44 günlük Vətən müharibəsi və ondan sonrakı dövrdə, eləcə də COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə tədbirlərində yüksək fəallıq nümayiş etdiriblər.

Главная страница | Новости | ССМОА наградил студенческую молодежную организацию СГУ
1 февраля Союз студенческих молодежных организаций Азербайджана (ССМОА) при финансовой поддержке Фонда Молодежи провел мероприятие под названием «Железный кулак, железная молодежь», посвященный Дню молодежи 2 февраля.
В ходе онлайн-мероприятия председатель ССМОА Парвиз Миралемли рассказал о нашей молодежи, которая сплотившись под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, продемонстрировала храбрость в борьбе с врагом на фронте и в тылу.
Заместитель министра молодежи и спорта Азербайджанской Республики Интигам Бабаев и исполнительный директор Фонда молодежи Фарид Джафаров поздравили молодежь с Днем молодежи.
Далее председателям СМО были присвоены почетные звания и почетные грамоты. Также сотни молодых людей получили награды за участие в Отечественной войне, событиях в Товузе, борьбе с пандемией и другую деятельность. Среди награжденных 28 человек являются членами студенческой молодежной организации СГУ.
Следует отметить, что особое внимание уделяется привлечению студентов СГУ к работе в администрации вуза, вовлечению в различную волонтерскую деятельность и активное участие в общественно-политической жизни Сумгаита. Отрадно, что студенты СГУ проявили большую активность в 44-дневной войне и последующих событиях, а также в борьбе с пандемией COVID-19.