Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da ikinci semestrin dərsləri başladı
Bütün ali təhsil müəssisələrində olduğu kimi Sumqayıt Dövlət Universitetində də növbəti semestrdə tədris prosesi onlayn formada təşkil olunub.
Təhsil Nazirinin müvafiq əmrinə əsasən təhsil müəssisələrində praktiki məşğələlər tələb olunan ixtisaslar üzrə təhsilalanların fiziki iştirakını tələb edən fənlərin tədrisinin ənənəvi formada bərpa olunması mümkün hesab edildiyi üçün Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan tələbələrin böyük əksəriyyətinin bölgələrdə yaşadığını nəzərə alaraq göstərilən fənlərin tədrisinin mərhələli şəkildə (onlayn və ənənəvi) keçirilməsini təşkil edir.
Tədrisi əyani formada nəzərdə tutulan laboratoriya dərslərinin nəzəri hissəsi yaz semestrinin sonuna kimi onlayn formada keçiriləcək ,tələbələr laboratoriya işləri ilə bağlı nəzəri biliklərə yiyələnəcəklər.
May ayı ərzində növbəlilik prinsipi gözlənilməklə tələbələr ixtisaslar üzrə laboratoriya işlərini universitetdə gücləndirilmiş və ənənəvi qaydada yerinə yetirəcəklər.Qrafikə uyğun olaraq laboratoriya dərsləri birinci kurslar 1-10 may, ikinci kurslar 11-20 may, üçüncü kurslarda isə 21-30 may tarixlərində həyata keçiriləcəkdir.

Главная страница | Новости | В СГУ начались занятия второго семестра
Как и во всех высших учебных заведениях, в Сумгаитском государственном университете учебный процесс в новом семестре организован в онлайн-режиме.
Согласно соответствующему приказу министра образования в вузах может быть восстановлена традиционная форма обучения практических занятий по некоторым специальностям, требующих физического присутствия обучающихся. Учитывая то, что подавляющее большинство студентов СГУ проживают в регионах, в университете организованно поэтапное проведение указанных занятий (онлайн и традиционно).
Теоретическую часть лабораторных занятий студенты пройдут в режиме онлайн до конца весеннего семестра. На этих занятиях они получат необходимые теоретические знания для выполнения лабораторных работ.
В течение мая студенты поочередно будут выполнять лабораторные работы по специальностям в университете в традиционной форме. Согласно расписанию первые курсы пройдут лабораторные занятия с 1 по 10 мая, вторые курсы с 11 по 20 мая, третьи курсы с 21 по 30 мая.