Əsas səhifə | Xəbərlər | Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkil etdiyi görüşdə SDU-nun Karyera mərkəzinin rəhbəri iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Fevral 2021 14:35
Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkil etdiyi görüşdə SDU-nun Karyera mərkəzinin rəhbəri iştirak etdi
Fevralın 11-də Azərbaycan Respublikası Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan Dövlət Məşğulluq Agentliyinin peşə hazırlığı şöbəsinin sədri Fuad Mehdizadənin rəhbərliyi ilə Respublikada fəaliyyət göstərən karyera mərkəzlərinin rəhbərləri ilə onlayn formatda görüş keçirilmişdir.
İclasda Karyera mərkəzləri şurasının təşəbbüs qrupu yaradıldı. SDU-dan karyera mərkəzinin müdiri dos. Əmirxan İsayev, ATMU-dan Aida Bayramova, UNEC-dən Ramil Cabbarov, BDU-dan İlkin Şərifov, AU-dan Fəxrəddin Abdullayev, ADA-dan Təranə Aslanova, ADNSU-dan Şahin Göyüşov, ADPU-dan Könül Əsgərova təşəbbüs qrupunun tərkibinə təsdiq edilmişdir.
Fevralın 19-da Dövlət Məşğulluq Agentliyinin (DMA) nümayəndəsinin təşəbbüs qrupunun üzvüləri ilə onlayn görüşü keçirildi. Dövlət Məşğulluq Agentliliyini təmsil edən Lalə Rəsulova Şuranın yaradılması, fəaliyyət istiqamətləri,Şuranın idarəçiliyi, Şura üzvlərinin səlahiyyətləri və öhdəlikləri və s. haqqında ətraflı məlumat verdi. DMA tərəfindən universitet karyera mərkəzlərinin ortaq fəaliyyətinin təmin edilməsi, birgə layihələrin reallaşdırılması və gündəmdə olan problemlərin həllinə adekvat yanaşmaq üçün yeni şura haqqında danışdı.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera mərkəzinin müdiri dosent Əmirxan İsayev çıxış edərək, şuranın yaradılmasının məzunların karyera qurması və planlaşdırılmasında mühüm işlərdən biri olacağını bildirdi. Dövrün tələblərinə uyğunlaşmaq və birgə əməkdaşlıq etmək üçün yeni yaradılmış bu platformanın vacibliyindən bəhs etdi.

Главная страница | Новости | Руководитель Центра карьеры СГУ принял участие на встрече, организованной Государственным агентством занятости населения
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Февраль 2021 14:35
Руководитель Центра карьеры СГУ принял участие на встрече, организованной Государственным агентством занятости населения
11 февраля под руководством председателя отдела профессиональной подготовки Государственного агентства занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики Фуада Мехтизаде состоялась онлайн-встреча с руководителями действующих в республике центров карьеры.
На собрании была создана инициативная группа Совета центров карьеры. В инициативную группу были избраны руководитель Центра карьеры СГУ доц. Амирхан Исаев, Аида Байрамова из АУТМ, Рамиль Джаббаров из АГЭУ, Илькин Шарифов из БГУ, Фахраддин Абдуллаев из УА, Тарана Асланова из АДА, Шахин Гёюшов из АГУНП, Кёнуль Аскерова из АГПУ.
19 февраля состоялась онлайн-встреча представителя Государственного агентства занятости Лалы Расуловой с членами инициативной группы. Лала Расулова рассказала о создании Совета, о его деятельности, об управлении Совета, о полномочиях и обязанностях членов Совета и т. д. Она так же рассказала об обеспечении совместной работы университетских центров карьеры со стороны ГАЗ, о реализации совместных проектов и о новом совете для адекватного подхода к решению текущих проблем.
Руководитель Центра карьеры Сумгаитского государственного университета доц. Амирхан Исаев в своем выступлении отметил, что создание нового совета может оказать большую помощь выпускникам в деле планирования и построения карьеры. Он подчеркнул важность этой платформы, недавно созданной с целью адаптации к требованиям времени и сотрудничества.