Əsas səhifə | Xəbərlər | Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkil etdiyi görüşdə SDU-nun Karyera mərkəzinin rəhbəri iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Fevral 2021 14:35
Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkil etdiyi görüşdə SDU-nun Karyera mərkəzinin rəhbəri iştirak etdi
Fevralın 11-də Azərbaycan Respublikası Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan Dövlət Məşğulluq Agentliyinin peşə hazırlığı şöbəsinin sədri Fuad Mehdizadənin rəhbərliyi ilə Respublikada fəaliyyət göstərən karyera mərkəzlərinin rəhbərləri ilə onlayn formatda görüş keçirilmişdir.
İclasda Karyera mərkəzləri şurasının təşəbbüs qrupu yaradıldı. SDU-dan karyera mərkəzinin müdiri dos. Əmirxan İsayev, ATMU-dan Aida Bayramova, UNEC-dən Ramil Cabbarov, BDU-dan İlkin Şərifov, AU-dan Fəxrəddin Abdullayev, ADA-dan Təranə Aslanova, ADNSU-dan Şahin Göyüşov, ADPU-dan Könül Əsgərova təşəbbüs qrupunun tərkibinə təsdiq edilmişdir.
Fevralın 19-da Dövlət Məşğulluq Agentliyinin (DMA) nümayəndəsinin təşəbbüs qrupunun üzvüləri ilə onlayn görüşü keçirildi. Dövlət Məşğulluq Agentliliyini təmsil edən Lalə Rəsulova Şuranın yaradılması, fəaliyyət istiqamətləri,Şuranın idarəçiliyi, Şura üzvlərinin səlahiyyətləri və öhdəlikləri və s. haqqında ətraflı məlumat verdi. DMA tərəfindən universitet karyera mərkəzlərinin ortaq fəaliyyətinin təmin edilməsi, birgə layihələrin reallaşdırılması və gündəmdə olan problemlərin həllinə adekvat yanaşmaq üçün yeni şura haqqında danışdı.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera mərkəzinin müdiri dosent Əmirxan İsayev çıxış edərək, şuranın yaradılmasının məzunların karyera qurması və planlaşdırılmasında mühüm işlərdən biri olacağını bildirdi. Dövrün tələblərinə uyğunlaşmaq və birgə əməkdaşlıq etmək üçün yeni yaradılmış bu platformanın vacibliyindən bəhs etdi.

THE MEETING, ORGANIZED BY THE STATE EMPLOYMENT AGENCY, ATTENDED BY THE HEAD OF THE SSU CAREER CENTER
On February 11, an online meeting was held with the heads of career centers operating in the Republic under the leadership of Fuad Mehdizade, Chairman of the Vocational Training Department of the State Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Azerbaijan.
The initiative group of the Council of Career Centers was established at the meeting. Associate Professor Amirkhan Isayev, Head of the Career Center from SSU, Aida Bayramova from AUTM, Ramil Jabbarov from UNEC, Ilkin Sharifov from BSU, Fakhraddin Abdullayev from AU, Tarana Aslanova from ADA, Shahin Goyushov from ASUOI, Konul from ASPU Askerova was approved as a member of the initiative group.
On February 19, a representative of the State Employment Agency (SEA) held an online meeting with members of the initiative group. Lala Rasulova, representing the State Employment Agency, spoke about the establishment of the Council, its activities, the management of the Council, the powers and responsibilities of the members of the Council, etc. She spoke about the new council to ensure the joint operation of university career centers by SEA, the implementation of joint projects and an adequate approach to solving the problems on the agenda.
Associate Professor Amirkhan Isayev, Director of the Career Center of Sumgayit State University, said that the establishment of the council will be one of the important steps in the career planning of graduates. He spoke about the importance of this newly created platform to adapt to the requirements of the time and to work together.